Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ani v druhom zápase o majstra Slovenska Spišiaci nenašli premožiteľa

Sportnet|Publikované 13. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Na prebiehajúcich Majstrovstvách Slovenska amatérov a veteránov v ľadovom hokeji, ktoré sa konajú v metropole Spiša, mala Spišská

Nová Ves včera za súpera mužstvo Bratislavy. Spišiaci po štvrtkovom víťazstve nad Skalicou (6:2) nastúpili s menšími korektúrami v zostave - náhradným brankárom bol Ivan Gala, hráčmi v poli Petrovič, Frlička, Dugas. Z postu trénera dirigoval spišskonovoveský tím Ladislav Karabin.

Podobne ako proti Skalici domácim nevyšiel úvod. Od 9. minúty Spišská Nová Ves prehrávala. V 12. minúte Grendel pohotovo vyrovnal a samotnom závere prvej tretiny Novák počas presilovej hry naklonil misky váh na stranu Spišiakov.

O osude stretnutia rozhodla druhá tretina. V 35. minúte ukázal v hľadisku prítomných extraligovým hráčom prvý útok Lisoň - Klinga - Bednár ako sa využívajú presilovky. Tréner (v tomto prípade hráč s číslom 21) Vladimír Klinga pohotovo pridal tretí úspech svojho mužstva. O minútu neskôr mala Spišská Nová Ves výhodu trestného strieľania. Na rozdiel od prvého stretnutia, keď František Karabin túto výhodu nevyužil, sa Slavomír Kotner už nemýlil - 4:1.

V poslednej si už Spišiaci kontrolovali výsledok. Na 5:1 zvýšil v 48. minúte Novák. Bratislavčania päť minút pred koncom korigovali výsledok Horníkom na konečných 5:2.

Výsledok: Spišská Nová Ves - Bratislava 5:2 (2:1, 2:0, 1:1), góly za domácich: Novák 2, Grendel, Klinga, Kotner.

SP. NOVÁ VES: Ondas - Pjontek, Novák, Lapšanský, Cebuľa, Kacvinský, Adasek, Kupčík, Frlička - Lisoň, Klinga, Bednár - F. Karabín, Dulák, Ludanyi - Krajňák, Kotner, Grendel - Dugas, Žec, Petrovič. BRATISLAVA: Schober - Milec, Klejna, Mislovič, Andrejkovič, Kubek - Izso, Kret, Hosťovecký - Horník, Bažalička, Voltemar - Kubo, Franta, Dubravec - Bereš, Kubovič, Masaryk.

Za najlepšieho hráča Bratislavy bol vyhlásený Ľubomír Horník, v domácom mužstve Ján Novák.

Turnaj dnes pokračuje tretím hracím dňom, v ktorom sa rozhodne o semifinálových dvojiciach.

Program, sobota, 14. decembra 2002: Bratislava - Skalica (8.00 - 9.30), Sponzori - Detva (9.45 - 11.15), Žilina - Liptovský Mikuláš (11.30 - 13.00), Martin - Poprad (13.15 - 14.45), Legendy - Spišská Nová Ves (15.00 - 16.30), Košice - Trenčín (16.45 - 18.15).

V nedeľu sa hrá prvý semifinálový zápas o 8.00 hod., druhý o 10.00 hod.. Zápas o bronz je na programe o 13.00 hod. a finále o 15.15 hod..

Vstupné je dobrovoľné a výťažok zo vstupného bude venovaný na charitatívne účely pre mentálne postihnuté deti.