Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Ani Špilárov gól nezabránil tesnej prehre - Česko - Slovensko 4:3 (1:0, 2:3, 1:0) v prípravnom zápase

Sportnet|Publikované 5. nov 2002 o 23:00

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v priateľskom medzištátnom zápase v Plzni s českou reprezentáciou 3:4. Po opatrnom a ospalom úvode zápas

Po opatrnom a ospalom úvode zápas od 5. minúty rozhýbala presilovka Čechov. V 10. minúte mal prvú čistú šancu Hudler, akcia pokračovala a menovaný ideálne našiel gólovú čepeľ Michálka. Mladíci zo štvrtého domáceho útoku boli naďalej nebezpeční a v 14. minúte tesne minul Polák. Potom v oslabení spoza vlastnej bránky Zlocha krásne vysunul Kropáča, ten však sólový nájazd a jedinú šancu svojho mužstva zakončil strelou nad. V druhej časti nádejne rozohranú presilovku pokazil Novotný, Starosta stiahol unikajúceho Dudu a hneď po buly v hre 4:4, zvýšil na 2:0 od modrej Richter. Až tento moment prebral Slovákov z nevýraznosti, začali aktívnejšie prenikať pred Málka. Sprvoti im síce v tesnej blízkosti chýbal dôraz, ale v 27. minúte ich táto herná vlastnosť dvakrát gólovo ozdobila. Najprv po Čakajíkovom krížnom pase vsunul pred bránkoviskom ideálne svoju čepeľ Kropáč, potom dôsledný Špilár vnikol do rozhodenej obrannej dvojice súpera a krásne zavesil. Trenčiansky útok mohol dostať svojich do vedenia, vzápätí po druhej defenzívnej hrúbke Novotného Česi opäť boli gól navrch. Slováci však obrátky nespustili a v presilovke po šachovej kombinácii dal Málkovi mat Hurtaj. Od 32. minúty tri české formácie zamkli svojich protihráčov a Šimonovič svoj tím podržal aj v následnom oslabení. V záverečnej časti začali lepšie Česi a už v prvej minúte po presnej prihrávke Krála zaskočil Šimonoviča tvrdou strelou Procházka. V 47. minúte nevyužil Hudler sólový nájazd a krátko na to trafil Michálek hornú žrď slovenskej bránky. V závere už domáci hokejisti nepustili Slovákov do tlaku. Päť sekúnd pred koncom odvolali slovenskí tréneri z bránky Šimonoviča, ale prehru už nedokázali odvrátiť.

Góly: 11. Michálek (Hudler), 23. Richter (Král), 28. Pletka (Král, Duda), 41. Procházka (Král) - 27. Kropáč (Čakajík), 27. Špilár (Tomík), 29. Hurtaj (Devečka, Špilár). ČR: Málek - Procházka, Richter, Židlický, M. Sýkora, Kadlec, Čáslava, Kolařík, Kučera - Duda, Král, Pletka - P. Sýkora, Broš, Hlinka - Čaloun, Marha, Tenkrát - Polák, Hudler Michálek. SR: Šimonovič - Čakajík, Žabka, Devečka, Urban, Novotný, Starosta, Ivičič, Topoli - Kropáč, Hurtaj, Pištek - Tomík, Lipiansky, Špilár - Kukumberg, Hanzal, Zlocha - Barinka, Ružička, R. Tomas. Rozhodovali: Schimm (Nem.) - Bláha, Pešek (ČR), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5300 divákov.

František Hossa (tréner SR): "V úvode sezóny sme boli svedkami dobrého stretnutia. Po troch tréningových jednotkách bol pre mňa výkon kolektívu milým prekvapením. Najmä čo sa týka pohybu, korčuľovania a prístupu ku súperovým hráčom. V útoku sme predviedli naše silné momenty, pravda, vyskytli sa aj chyby, najmä v defenzívnej činnosti."

Miroslav Šimonovič: "Nechytalo sa mi zle, aj keď som na začiatku bol trochu nervózny. Potom som sa však dostal do pohody a v konečnom dôsledku ma mrzia dva zo štyroch gólov."

Marek Topoli: "Zohrali sme solídny zápas a k solídnejšiemu výsledku nám chýbal jeden strelený gól navyše."