Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Ani skalp junioriek sa nerodil ľahko

Sportnet|Publikované 27. nov 2005 o 23:00

Košice Volejbalistky Slávie TU mali počas víkendu dvakrát výhodu domáceho prostredia. V sobotu narazili na bratislavský Doprastav, ktorý mal do

súboja 12. Kola extraligy rovnakú bilanciu ako Košičanky. Slávistky mali príležitosť svojho tabuľkového suseda "umravniť", no zápas im nevyšiel. Prvý, vyrovnaný set patril ich súperovi a aj v ďalších dvoch už ťahali za kratší koniec povrazu. Doprastavu podľahli 0:3. Vylepšiť náladu si zverenky trénera Loranta Lipana chceli včera v predohrávke 17. kola proti juniorkám Slovenska. V telocvični na Jedlíkovej sa síce slávistky zapotili, ale predsa len vyhrali 3:1.

Nevydarený vstup do duelu s Bratislavčankami vysokoškoláčky vykoľajil. Verili, že sa im podarí rozohrať úspešnú partiu, no záver úvodného setu mal v réžii súper. "Prvý set bol dosť dôležitý. Viedli sme v ňom, ale záver patril Doprastavu. Škoda, lebo ak by sme ho vyhrali, mohol to byť celkom iný zápas. V prvom sete rozhodovali detaily, na konci nám nevyšiel jeden príjem, na to prišiel útok do dobre postaveného bloku. V ďalších setoch sme už robili viac chýb," priznal tréner Slávie TU Lorant Lipan.

Doprastav vrátil východniarkam požičané. Doma im totiž podľahol 1:3. No v sobotu podal lepší výkon. "Darilo sa im viac ako v našom prvom vzájomnom súboji. Na sieti sa zlepšili a čo je dôležité, mali veľmi dobrý príjem, nepokazili prakticky nič. To sa potom hrá ťažko, lebo v útoku môže hrať súper kombinačne. Aj preto im toho dosť vychádzalo."

Košičanky sa nakoniec pred Doprastav v tabuľke dostali, ale len preto, že majú o zápas viac. "Vo vzájomnom súboji sme chceli potvrdiť, že máme aj na tretie miesto. Prehrali sme, ale nič sa nedeje. Nedarilo sa nám tak, ako sme si želali a keď robíte chyby, tak sa ťažko radí. V prvom rade ide o to, aby družstvo hralo dobre."

Juniorky Slovenska nie sú v najvyššej súťaži zďaleka do počtu. Nie náhodou mali pred predohrávkou na konte štyri výhry. A na piatu si na východe evidentne trúfali. "Mysleli sme si, že by to mohol byť predsa len jednoduchší zápas, víťazstvo sme brali ako povinnosť. No vôbec sa nerodilo ľahko. Proti nám stálo dobré družstvo, síce mladé, ale patrične sebavedomé. Do všetkého išli oduševnene, žiadnu loptu nám nedali zadarmo, nebolo to vôbec ľahké."

Tréner Lorant Lipan po včerajšku pochválil jednu hráčku, hoci zvyčajne nikoho menovať nezvykne. "Na poste univerzála zahrala dobre Jana Koftunová. Najmä v útoku spoľahlivo skladala lopty. Skrátka je vidieť, že má skúsenosti, no pri smeči aj patričnú silu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.