Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ani rozhodca nezakázal Prešovčanom skórovať

Smútok. Po skončení zápasu s Trnavou si Prešovčania takto spytovali svedomie. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 27. máj 2013 o 22:00

Prešovský futbal si systematicky kopal ligový hrob, až napokon doň spadol.

Nielen po záverečnom vystúpení, ale i po celom ročníku Corgoň ligy zostáva vo vzduchu visieť množstvo nezodpovedaných otázok, prečo sa s elitou museli rozlúčiť hráči Tatrana Prešov. Reprezentanti najstaršieho slovenského futbalového klubu sa nevyznamenali a na 115. výročia existencie zostúpili z elitnej spoločnosti. I keď sa pred finišom nadýchli víťazstvom v Žiline, nebolo im to nič platné. Naozaj odhodlanie udržať sa nekorešpondovalo s kvalitou tímu. Systematicky si kopal hrob, až napokon doň spadol.

PREŠOV. Kormidelník Trnavy Vladimír Ekhardt na tlačovke prízvukoval, že jeho zverencom kde-kto, obrazne povedané, posielal truhly a parte, ale predsa dokázali pohreb odvrátiť.

To sa nepodarilo zelenobielym. A nielen preto, že nezvládli existenčný zápas so Spartakom.

Šarišania sa potácali na kraji priepasti celú jar. Toto mužstvo nedozrelo natoľko, aby sa vyhlo definitívnemu pádu.

Doplatilo hlavne na koncovku, ale ani herne to nebol žiadny zákusok. Skôr zväčša servírovalo „maglajz“ bez chuti a vône.

Áno, je pravda, že i pri rozlúčke Tatran mal zase hráča s červenou kartou a inkasoval z pokutového kopu.

Na margo toho tréner Prešova Jozef Bubenko poukázal na to, že sa to nestalo prvý raz, čo súperovi Trnavy rozhodca vylúčil hráča a zase proti Prešovu bola nariadená penalta.

Ale žiadny rozhodca – ani maďarský - nezakázal východniarom skórovať. V tom bol kameň úrazu.

„Úvodná dvadsaťminútovka bola slabá a potom sme sa dostali do rozháraného priebehu. Mali sme držať stredné pásmo a vyrážať do kontier, lenže nezvládli sme to. Navyše aj výkony niektorých hráčov boli zaujímavé,“ podotkol J. Bubenko.

Po nedeľňajšom dueli veľmi ťažko hľadal slová a vyzeralo to tak, ako keby mu ktosi zasadil smrteľnú ranu do chrbta.

Hoci tvrdil, že zverenci nemali hrať na remízu, ktorá by zaručovala splnenie cieľa, predsa to tak sprvoti vyzeralo a to sa i vypomstilo.

Neistá budúcnosť

Prešovčania sa celý ročník len hľadali a poriadne sa ani nenašli, hoci v istých fázach to tak vyzeralo.

Zrejme vo vnútri za klubovou oponou bolo čosi, čo nezlikvidoval žiadny tréner. Ani taký ostrieľaný, akým je Jozef Bubenko.

„V tomto mužstve boli stále problémy, neustále som narážal od môjho príchodu na jednu nášľapnú mínu za druhou. Dôvody vypadnutia musia zodpovedať iní, je to otázka dlhšieho obdobia a pretrvávajúcich problémov. Myslím si, že ja nie som na to, aby som ich konkretizoval a pomenoval,“ dodal kouč, ktorý prišiel ku kormidlu v priebehu jarnej časti s tým, aby vytiahol tímu tŕň z päty.

No ten bol zrejme zapichnutý tak hlboko, že nemal na to dosť pary. Možno prezieravo sa po príchode dohodol na kontrakte do konca sezóny a nechal si tak otvorené zadné dvierka.

Vtedy to charakterizoval tak, že je lepšie, pokiaľ v prípade spokojnosti spolupráca pokračuje, než ako keby sa mal dlhodobejší kontrakt predčasne ukončiť.

Takže jeho budúcnosť je neistá, ale to sa týka i hráčov a celkového smerovania Tatrana.

„Keď som sa ujal tohto postu, nehľadal som alibi, chcel som pomôcť a tiež som predpokladal i mnohé ťažkosti. Hoci to nebolo dlhé pôsobenie, rozhodne bolo najťažšie v mojej kariére,“ vystihol galeje Jozef Bubenko.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.