Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ani Prešov nepokoril posilnený Brest

Oliver Rábek. Ani jeho šesť gólov v Breste nestačilo. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 9. dec 2012 o 23:00

Víza potrebné na vstup do Bieloruska meškali, preto hádzanári Tatrana Prešov vyrazili na cestu za súperom neskôr ako zvyčajne.

Víza potrebné na vstup do Bieloruska meškali, preto hádzanári Tatrana Prešov vyrazili na cestu za súperom v SEHA League do Brestu neskôr ako zvyčajne. Do dejiska stretnutia s HC Meškov pricestovali zhruba osem hodín pred jeho oficiálnym začiatkom.

BREST. I napriek meškajúcim vízam by to azda bola prešovská výprava stihla do Brestu skôr, lenže prechod autobusom z Poľska do Bieloruska jednoduchý vôbec nie je.

Z hľadiska počtu kilometrov, berúc pritom koľko ich prešovskí hádzanári za súpermi zvyčajne nakrútia, vzdialenosť z Prešova do Brestu nie je bohvieaká veľká. Cesta tam ale nevedie po diaľnici, ale po „bežných“ cestách. Avšak so značne frekventovanou premávkou.

A ak tú vzdialenosť zo Slovenska cez Poľsko po hranice Bieloruska bez problémov urazíte, určite sa zdržíte na hraničnom priechode. Už vyše desaťkilometrová kolóna kamiónov stojacich na kraji cesty pred hraničným priechodom neveštila nič dobré. Autobus Tatrana ju ale zdarne minul. Kým však prešiel viacerými závorami ku kontrolnému stanovišťu pasových a colných orgánov, stálo za to pozerať sa na to.

Na rad prišlo potom vypisovanie formulárov potrebných pre vstup do krajiny. Nie ich vypisovanie, ale narábanie mužov v uniformách s nimi sa vlieklo. Až po vyše dvoch hodinách, i to zrejme s ohľadom, že šlo o výpravu športovcov, mieriacich na dôležitý zápas, mohol autobus odísť na posledný, už krátky úsek do hotela Belarus v prihraničnom Breste.

Na Slovensku bolo v tom čase zhruba päť hodín ráno, v Bielorusku o dve hodiny viac. Na rad prišli teda skoršie raňajky, potom odpočinok po ceste, obed a dve hodiny pred začiatkom stretnutia odchod z hotela do športovej haly Viktoria, kde zápas Meškov Brest – Tatran Prešov o 16. hodine miestneho času začal.

Kopili veľa zbytočných chýb

„Pravdou je, že únava po takej ceste svoje spravila, ale zápas sme rozbehli celkom dobre,“ vravel po stretnutí strelec šiestich prešovských gólov Oliver Rábek.

„Celý polčas bol v podstate vyrovnaný. Súperovi sme dokázali ujsť na rozdiel troch gólov. Meškov sa ale doťahoval, až kým prvá časť zápasu neskončila remízou. Škoda, boli tam úseky hry, kedy sme mohli získať aj väčší náskok. Vždy sme sa však o šancu pripravili zlou prihrávkou, či neúčinnou streľbou a tak sa k lopte, neraz veľmi ľahko, dostávali hráči Brestu. Chyby sme kopili často zbytočne, lopty sme mu odovzdávali často úplne zadarmo. To všetko sa zlučovalo, a to určite nehľadám nejaké výhovorky, čoraz viac sa prejavujúcou únavou. Meškov nám gólovo odskočil. Stačili sme sa síce ako tak vzchopiť, stiahli to na rozdiel gólu, ale reálne asi v tomto zápase sme naozaj na viac nemali. Strelecky sme sa málo presadzovali, brankári nás nepodržali. Domáci po získaní dostatočného náskoku ku koncu už prípadný zvrat taktickou hrou nepripustili. Brest vybudoval výborné mužstvo, no dovolím si tvrdiť, že ak by sme neboli robili toľko zbytočných chýb, mohli sme to s ním hrať do konca 'gól na gól' a možno aj čosi uhrať. Príčinu našej prehry osobne vidím hlavne v tom množstve zbytočne stratených lôpt, z čoho súper predovšetkým ťažil.“

Dajnisova gólová norma zase chýbala

Faktom je, že momentálne Tatranu Prešov citeľne chýba Dajnis Kristopans, hlavne jeho pravidelná zápasová gólová norma.

„Ak mužstvo na takej vysokej úrovni ako súčasný Tatran nemá na pravej spojke kvalitného ľavorukého hráča, je to ozaj citeľné oslabenie. Nemôže sa poriadne oprieť o pravú stranu,“ konštatoval O. Rábek, ktorý hráva z opačnej strany prešovského spojkového radu.

„Dajnis je ale zranený, musíme sa teda zariadiť tak, aby aj bez neho to šlo, snažili sa čo najlepšie zaceliť jeho absenciu. Raz to vyjde, inokedy, ako s Meškovom, zase nevyjde. Pritom môžem za chlapcov povedať, že sme veľmi chceli. V Breste zo silných v nadnárodnej lige ešte nik nevyhral. Pokúšali sme sa to zmeniť. Žiaľ, nevyšlo to. Teraz sú pred nami ešte dva zápasy slovenskej extraligy. Po nich by sme si mali trochu oddýchnuť, doliečiť zranenia a po novom roku sa vrhnúť do prípravy, lebo vo februári to zase riadne prepukne. Slovenský pohár, Tipos extraliga, skupinová fáza Pohára EHF, boj o Final Four SEHA League. Bude teda o čo hrať a iste sa aj na čo pozerať.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.