Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ani preriedená súpiska nezabránila policajtom v znervóznení lídra na jeho ľade

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Poprad Čím viac sa prerieďuje súpiska podtatranských extraligistov, tým lepšie výsledky dosahujú. Je to nepomer a toto konštatovanie ide proti

zdravému rozumu, no má v sebe aj istú pointu. Ak sa kolektív zomkne, dokáže prelomiť aj nepriazeň osudu, zranenia, absencie. Momentálne v kádri Popradu chýbajú nielen Jabrocký (odišiel do Ameriky), ale aj maród Paukovček, dištancovaný Klouda a navyše v poslednom zápase v Trenčíne sa zranili v priebehu hry dvaja obrancovia M. Turan i Kožár. Ďalší bek Jurčo nastúpil na posledné dejstvo iba so sebazaprením . Na východniarov sa sype pohroma, ale odolávajú jej. Hráči sa postavili čelom k problémom a najlepšou odpoveďou sú výkony, hoci tréneri lamentujú, koho nabudúce postavia na niektoré fleky, lebo počet kandidátov dresu sa rapídne scvrkol.

Remíza na trenčianskom ľade, o ktorú sa zaslúžili naši, patrila medzi prekvapenia kola. "Konečne sme ustrážili posledné dejstvo a dali sme si pozor aj na nekoncentrovaný začiatok merania síl. To sa nám vyplatilo," podčiarkol hodnotu bodu Michal Barto (na snímke vpravo). Podľa tohto obrancu bol rezultát spravodlivý. "Aj na šance to bolo vyrovnané, Bojovalo sa, nechýbala zodpovedný prístup všetkých chlapcov a remízu z tohto horúceho prostredia berieme všetkými desiatimi. Sme radi." Líder pelotónu ťahá dobrú šnúru bez prehry. To vzbudzuje rešpekt súperov a preto Popradčania pristúpili k povinnostiam tak, aby sa nedali prekabátiť. "Keď sme sa ujali vedenia, videli sme, že máme na to, aby sme čosi uhrali. Rozhodne sa nám podarilo Trenčanov znervózniť a to bolo pre nás iba dobré. V niektorých fázach sa to dokonca vyvíjalo skôr v náš prospech a keby sme boli trebárs vyhrali, nebolo by to nezaslúžené." Podľa M. Barta vojaci sú v ozajstnej pohode, oprávnene im patrí prvá priečka a hlavne vo vlastnom prostredí vedia si poradiť s kýmkoľvek. Dôležitým momentom zápasu bolo, že po zranení M. Turana sa šikovne zorientoval a uplatnil mladý náhradník Rusnák. "Nemuseli sme točiť štyroch obrancov, lebo to by bolo v takomto dueli vyčerpávajúce. Ušetrili sme si sily a vydržali sme v tempe až do konca. Pri dvoch obranných dvojiciach by to bolo náročnejšie."

Aj Podtatranci sú už rozbehnutí a konečne pretavujú svoju športovú hodnotu v potrebné výsledky. "Bolo to len otázkou času, kedy to konečne príde. Naše súčasné postavenie určite nezodpovedá tomu, čo vieme. Bolo načase, aby sme smolu vygumovali. Aj ja si už pomaly zvykám v novom prostredí, vytvorili sa väzby so spoluhráčmi a verím, že to bude lepšie i s mojou hrou," dodal hokejista ŠKP, ktorý patrí medzi novšie tváre kolektívu a na ľad chodí do obrany s Gallom alebo Jurčom. "Prvoradá je pre nás defenzíva, a to nielen pre bekov."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.