Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ani podkutá súpiska nemusí vždy znamenať bingo

Sportnet|Publikované 23. mar 2009 o 23:00

Veľa nechýbalo, aby si futbalisti MFK Košice B priviezli z Novohradu aspoň remízu. Lenže tesne pred koncom Lučenec zahrával priamy kop, loptu

odhlavičkoval Kaminský a tá sa ešte odrazila od niektorého hráča ku Kamendymu. Ten ju náhodne trafil tak ideálne, že Pulen nemal šancu.

KOŠICE. Sen o bodovom úlovku sa pre východniarov razom rozplynul a zostali ako obarení. Takáto prehra mrzí azda viac než 0:5.

Terén tiež súperom

I preto, že béčkari vyrukovali na pôde súpera posilnení o viacerých hráčov z prvého tímu. V takej súcej zostave už dávno nehrali. Hlavne obranná línia bola vystužená skúsenosťami i vzhľadom na to, že hostitelia v predošlých dvoch dueloch dosiahli skóre 6:0. Tréner Jaroslav Galko (bola to jeho premiéra v tejto pozícii) na tlačovke poznamenal, že čakal od niektorých corgoňligistov ešte viac. Pripomenul, že práve s takým kádrom, aký prišiel do Lučenca, sa nepatrilo vrátiť domov naprázdno. Tak veru. Lenže ani podkutá súpiska nemusí vždy znamenať radosť. Obaja kouči - i domáci Milan Albrecht -sa však zhodli na tom, že na takom teréne sa nedalo príliš kombinovať, skôr nakopávať dlhé lopty na náhodu a spoliehať sa na štandardné situácie. Ihrisko bolo tvrdé, hrboľaté, čo robilo problémy viac technickejším hosťom. Určite však naši zlepšili defenzívu oproti predošlým zápasom, a tak diváci videli urputný boj s množstvom súbojov. "Škoda, nedarí sa nám na jar pretrhnúť smolu, musíme si počkať na prvé víťazstvo. Nemáme šťastie," podotkol hrotový hráč MFK B Ján Goga.

Viac sa pobiť o úspech

Práve tento futbalista tiež nemal ďaleko k tomu, aby otvoril skóre. Raz mu však črtajúcu sa možnosť zmaril domáci brankár, pri ďalšej akcii zase zbytočne hlavičkoval (netrafil bránu) namiesto toho, aby si loptu prebral a potom zamieril. Aj Goga súhlasil s názorom, že na kombinačný futbal sa nedalo pomýšľať, lebo lopta nevyspytateľne odskakovala, ako chcela. "Súper sa nepokúšal o nejakú kombináciu, len odkopával loptu, ale naši stopéri fungovali spoľahlivo." Lučenec vidiac hráčov, ktorí vybehli v drese hostí, mal aj rešpekt. No predsa si vypracoval možnosti, ale gólman Pulen bol pozorný. "Druhý polčas bol už rozháranejší, prvý sa mi zdal futbalovejší." Oproti vystúpeniu v Brezne proti Podbrezovej rezerva ukázala viac náznakov a predviedla ucelenejší herný prejav s disciplínou. I tak to však nestačilo, lebo o plný zisk sa treba viac pobiť. "Nedostali sme sa do vyloženej šance, musíme byť vpredu ešte odvážnejší, dravejší," dodal Ján Goga s tým, že prestávka v I. lige príde aj z hľadiska zlej série a nelichotivého postavenia vhod. "Po pauze sa musíme dať dokopy a urobiť maximum pre to, aby sme začali vyhrávať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.