Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Ani Kližan neuspel, Slovensko prehráva s USA 0:2

Martin Kližan počas zápasu proti Samovi Querreymu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 12. sep 2014 o 20:00

Slovenskí tenisti prehrávajú v súboji o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s Američanmi 0:2.

CHICAGO. Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodných dvojhrách barážového stretnutia o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s tímom USA 0:2. "Myslel som si, že by sme v oboch zápasoch mohli mať nejaké šance. V oboch prvých setoch sme boli blízko," povedal pre TASR nehrajúci kapitán Slovákov Miloš Mečíř.

"Takýto deň sme si predstavovali. Vedieme pohodlne 2:0 a teraz prídu do akcie bratia Bryanovci. Obaja, Sam aj Jim, začali pomalšie, ale končili úspešne. Na koncoch zápasov hrali najlepší tenis," spokojne zhodnotil kapitán domácich a bývalá svetová jednotka Jim Courier.

O prvý bod pre americké farby sa zaslúžil John Isner, ktorý zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa v troch setoch 7:6 (5), 6:4, 6:2.

Kľúčový bol tajbrejk úvodného dejstva, v ktorom Slovák nevyužil náskok 4:2. Isner tradične ťažil z delového podania, zahral 27 es (Gombos 6).

Slovenský tenista pred zápasom priznal, že proti hráčovi z najlepšej svetovej dvadsiatky bude hrať prvý raz v živote.

V zlomových momentoch mu chýbalo viac skúseností a spravil niekoľko zbytočných chýb. Oboch súperov delí vo svetovom rebríčku 110 miest - Isner je šestnásty, Gombosovi patrí momentálne 126. miesto.

Podobný priebeh mal aj zápas slovenskej jednotky Martina Kližana so Samom Querrym.

Hoci Slovák v prvom sete za stavu 5:4 podával na víťazstvo, napokon rozhodoval až tajbrejk, ktorý lepšie zvládol Američan.

V druhom sete Querrey dvakrát prelomil Kližanov servis a žiadnu drámu nedopustil ani v treťom sete. Američan vyhral 7:6 (6), 6:3, 6:3. "Sam bol na kurte lepším hráčom. A keďže bol lepší, preto vyhral," vyjadril sa Kližan pre TASR.

Dnes je na programe štvorhra, v ktorej nastúpia Michal Mertiňák a Lukáš Lacko proti jednej z najlepších deblových dvojíc tenisovej histórie bratom Bryanovcom.

sobota: 21.00 Bob Bryan, Mike Bryan - Michal Mertiňák, Lukáš Lacko

nedeľa: 19.30 Isner - Kližan, Querrey - Gombos

Zápasy vysiela RTVS.

Online prenos

Sam Querrey - Martin Kližan 7:6 (6), 6:3, 6:3

tenis_lipticka_15.jpg Kližan sa nevedel dostať do rytmu, stratil servis už v druhej hre tretieho setu a Querrey si brejk udržal až do konca. Zápas ukončil štýlovo - svojím dvadsiatym esom.

tenis_lipticka_15.jpg Hráči si v druhom sete držali podanie po štvrtú hru, potom Isner prelomil Kližanov servis. Slovák nebol vo svojej koži, robil chyby a nedarilo sa mu podanie. Za stavu 3:5 podával na zotrvanie v sete, odvrátil tri setbaly, ale štvrtý už Querrey využil.

tenis_lipticka_15.jpg Kližan začal prvý set výborne, hneď v prvej hre zobral súperovi podanie, viedol 2:0, ale zakrátko bolo 2:2. Vzápätí však opäť prelomil Querreyho servis a zdalo sa, že má vývoj pod kontrolou. Za stavu 5:4 podával na víťazstvo v sete, ale podanie stratil a rozhodovalo sa v tajbrejku. Zvládol ho lepšie Američan, vyhral 8:6. Prvý set trval viac ako hodinu - 66 minút.

John Isner - Norbert Gombos 7:6 (5), 6:4, 6:2

tenis_lipticka_15.jpg Gombos držal v treťom sete vyrovnaný priebeh do stavu 2:2, pri svojom podaní viedol 30:15, ale gem stratil. Potom prehral aj ďalší svoj servis a Isner potvrdil zisk setu aj celého zápasu čistou hrou.

tenis_lipticka_15.jpg Isner zobral Gombosovi podanie hneď v prvej hre druhého setu a brejk si postrážil. Ôsmu hru vyhral Američan bez jedinej výmeny - zahral totiž štyri esá v rade. Slovenský tenista si okrem úvodu setu strážil svoje podanie, súperovo sa mu však prelomiť nepodarilo. Za stavu 4:5 viedol 30:0, potom však opäť zaúradoval Isnerov servis.

tenis_lipticka_15.jpg Norbert Gombos prehral prvý set až v tajbrejku. Slovenský tenista hral proti favoritovi veľmi sympaticky, držal si podanie a za stavu 3:3 sa dostal k dvom brejkbalom, ale Američan ich odvrátil. Set sa rozhodoval až v tajbrejku, Gombos v ňom viedol 4:2, ale niekoľkými chybami ponúkol šancu Isnerovi a ten využil druhý setbal.