Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ani jeden zo šiestich Podtatrancov nevyhral

Sportnet|Publikované 26. aug 2008 o 22:00

V. liga - S-ZPlavnica - Kendice 0:1 (0:0)Domáci nastúpili s cieľom pokúsiť sa o reparát po debakli v Levoči, no po nepresvedčivom výkone znova

V. liga - S-Z

Plavnica - Kendice 0:1 (0:0)

Domáci nastúpili s cieľom pokúsiť sa o reparát po debakli v Levoči, no po nepresvedčivom výkone znova vyšli bodovo naprázdno. Po úvodnom oťukávaní mohol v 12. minúte otvoriť skóre po individuálnej akcii Kušnír, no v koncovke zlyhal. S pribúdajúcimi minútami domáci zvýšili ofenzívnu aktivitu, no vo finálnej fáze boli neškodní. Hostia sa zamerali na pozorné bránenie a v nejednom prípade podnikali rýchle protiútoky do otvorenej obrany domácich, ktoré však gólom neskončili. Až po polhodine hry dokázali domáci dvakrát pohroziť Iľčišákom, no ten mal v koncovke vychýlenú mušku. Hostia odpovedali o minútu na to po prudkej strele jedného z hráčov, ktorá však tesne minula Pristačovu bránu. Po zmene strán vyrukovali domáci na súpera v snahe streliť vedúci gól s ofenzívnou taktikou, no hostia dokázali pozorným bránením včas eliminovať akékoľvek črtajúce sa príležitosti na skórovanie. Po hodine hry Kendičania nečakane udreli a vyťažili z minima maximum, keď technickou strelou z priameho kopu rozvlnil sieť domácej brány Čuha. Po inkasovanom góle však Plavničania nezložili zbrane a v záverečnej štvrťhodine si dokázali vytvoriť niekoľko vyložených tutoviek, ktoré však gólom neskončili. Za zmienku stoja najmä dva neúspešné pokusy Hricka mimo brány po štandartných situáciách a nevyužité individuálne šance Kušníra a Pavlišina. Vzhľadom na celkový priebeh duelu bolo víťazstvo hostí z kategórie šťastných.

Gól: 65. Čuha. Pred 220 divákmi rozhodovala Miňová, ŽK: Hricko, Pristač, Iľčišák, Kaleta - Balint, Barej. PLAVNICA: Pristač - Sivuľka, Hricko, Firta, Kaleta - Varga, Pavlišin, Pristaš, Iľčišák - Kušnír, Gedra.

(mdc)

Šiba - V. Ružbachy 6:0 (2:0)

Oba tímy nastúpili vlažne a hra sa v prvej 20-minútovke pohybovala prevažne medzi šestnástkami. Postupom času však už Šibania neponechali nič na náhodu a výrazne zvýšili útočnú aktivitu. V 31. minúte sa im podarilo prelomiť obranné hradby Ružbašanov, keď po nakopnutej lopte na polovicu hostí sa pred brankárom Mašlejom ocitol Stachura, ktorý po prvýkrát rozvlnil sieť. O päť minút na to inkasovali hostia po podobnej situácii druhý úder z kopačky Šimu, ktorý značne nalomil ich herné sebavedomie a psychiku. Po zmene strán už na ihrisku od úvodných minút dominovali hostitelia a po pekných kombinačných akciách si vytvárali jednu šancu za druhou. V 55. minúte už viedli rozdielom triedy, keď sa po vyšachovaní obrany presadil v koncovke J. Kravec. Po hodine hry sa po nútených striedaniach natoľko rozsypala koncepcia hry Ružbašanov, že do svojej siete inkasovali ešte ďalšie lacné góly v záverečnej štvrťhodine. V 75. minúte po nedorozumení v obrane zvýraznil vedenie domácich Stachura a v záverečnej štvrťhodine po rohovom kope a rýchlej kombinačnej akcii sa strelecky presadil svojim hetrikom Stachura a druhým gólom Šima.

Góly: 31., 75. a 85. Stachura, 36. a 90. Šima, 55. J. Kravec. Pred 200 divákmi rozhodoval Marušin. Bez kariet. V. RUŽBACHY: Mašlej - Krull, Vyrostek (70. Grech), L. Pardus, Leščinský - Vašaš, Minčík (65. M. Ščensný), Horník, Sakáč - M. Diňa, D. Ščensný.

(mdc)

Záborské - Levoča 2:1 (2:1)

Obojstranne vyrovnané stretnutie začali po opatrnej štvrťhodine lepšie domáci, ktorí sa v 16. minúte ujali vedenia po umiestnenej strele J. Kakaščíka z priameho kopu. Levočanov však tento okamih nedeprimoval a domácim obrancom nepríjemne dýchali na chrbát. Po polhodine zápasu im nasadenie a bojovnosť priniesla zaslúžené ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu, keď P. Kašper vybojoval loptu pre Minďaša, ktorý presným zásahom spoza šestnástky prekonal bezmocného gólmana domácich. V 38. minúte sa im však podarilo znova strhnúť vedenie na ich stranu, keď po nakopnutej lopte do šestnástky prekonal z piatich metrov Liptáka A. Kakaščík. Po zmene strán sa hra prelievala z jednej strany na druhú a oba tímy predvádzali otvorený, útočný futbal. Hostia v snahe vyrovnať si dokázali vytvoriť viacero výborných príležitostí, no v koncovke boli neplodní. Záborčania dali vážnejšie o sebe vedieť iba v 75. minúte po prudkej strele jedného z hráčov, ktorá však skončila na brvne. O minútu na to sa v jedinečnej príležitosti po prihrávke od M. Kašpera ocitol Eliáš, no loptu v rozhodujúcom momente nedokázal umiestniť do prázdnej brány. V závere sa rozhodli hostia o útočný vabank, z čoho v 82. minúte vyťažili po presnej strele Kubusa aj vyrovnávajúci gól, ktorý však čiarový rozhodca pre sporný ofsajd neuznal. Aj keď domáci vďaka enormnej bojovnosti tri body vydreli, remíza by bola určite spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Góly: 15. J. Kakaščík, 38. A. Kakaščík - 35. Minďaš. Pred 100 divákmi rozhodoval Bakoš, ŽK: Slaninka - Minďaš, Kašper, Eliaš. LEVOČA: Lipták - Brincko, Jakubec, Janík, Kubus - Šimo, Minďaš, Eliaš (85. Dunčko st.), Vojtuš - M. Kašper, P. Kašper (35. Dunčko ml.).

(mdc)

Poprad B - Štrba 2:2 (1:1)

Podtatranské derby malo od úvodu útočný nádych a už v 10. minúte sa hostia dokázali ujať vedenia, keď T. Sabo poslal dlhú loptu na Badzika, ktorý po samostatnom úniku prehodil bezmocného Daniša. Štrbania sa však z vedenia dlho netešili, pretože v 16. minúte potiahol po pravej strane loptu Rams, následne ju prihral na Michlíka, ktorého v šestnástke nedovoleným spôsobom zastavil M. Levocký a nariadenú penaltu sám faulovaný bezpečne premenil. Postupom času hostia vystupňovali tempo hry a neraz nepríjemne zatápali domácej defenzíve. V 27. minúte vystrelil z priameho kopu prudko M. Levocký, no jeho pokus Daniš kryl. V 30. minúte mal gól na kopačke Lajčák, no ten z 5 metrov ponúknutú loptu od Badzika po priamom kope poslal vysoko nad bránu. O minútu na to po ďalšej štandartnej situácii M. Levockého pohrozil Marián Macko, no jeho hlavičku Daniš zneškodnil. Domáci sa v týchto fázach hry na ihrisku akoby iba hľadali a gólmana Sasáka prakticky neohrozili. V 40. minúte sa hostia takmer už tešili z gólu Ľ. Levockého, no ten pre údajný ofsajd hlavný arbiter neuznal. O minútu na to sa k slovu dostala aj domáca rezerva, ale Michlík sa zoči-voči Sasákovi nedokázal presadiť, keď hosťujúci brankár jeho strelu vyrazil nohou. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, no Štrbania začali útočným náporom a hneď v 47. minúte sa im podarilo nakloniť misky váh znova na ich stranu, keď po navlas rovnakej situácii prehodil vybiehajúceho Daniša znova Badzik. O šesť minút na to sa však znova začínalo akoby odznova, keď zaváhanie v zadných radoch hostí potrestal Sluka. V 64. minúte mohli domáci otočiť skóre, ale Troppov ideálny center zakončil Maník hlavou mimo brány. V zostávajúcich fázach zápasu o zaujímavé momenty nebola vôbec núdza, no oba kolektívy sa už v koncovke nedokázali presadiť.

Góly: 16. Michlík (z 11 m), 53. Sluka - 10. a 47. Badzik. Pred 320 divákmi rozhodoval Kandráč, ŽK: Daniš, Rams - Ľ. Levocký, M. Levocký, Lajčák, Otčenáš, Mi. Macko. POPRAD B: Daniš - Petruš, Žemba, Pisarčík, Tropp - Miženko, Rams, Kšenzakovič, Sluka (53. Maník) - Dulovič, Michlík (46. Kubus). ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, Pamula, Ma. Macko, Mi. Macko - Hurajt (88. Giblák), Lajčák, M. Levocký, Ľ. Levocký (63. Čunderlík) - T. Sabo, Badzik (84. Tvaružek).

(mdc)

Sp. Bystré - Radatice 0:2 (0:2)

Podtatranci privítali na domácej pôde nováčika a ani proti nemu sa im nepodarilo zaknihovať prvé body v tejto sezóne. Hral sa obojstranne slabý futbal a domácim sa opäť nedarilo. Prvú šancu mal v 10. minúte Šuster, ale po centri hlavou brankára hostí neprekonal. O desať minút neskôr sa radovali hostia, keď domácim nevyšla ofsajdová pasca a nováčik sa dostal do vedenia. "Kubašania" nezložili zbrane a snažili sa o vyrovnanie, ale ďalšie gólové šance nepremenili. Najväčšie z nich mali Šuster a Budaj, ale neboli úspešní. Naopak, hostia vyťažili z minima maximum a v závere prvého polčasu udreli po druhýkrát. Po dlhej lopte po prízemnom centri domáci nezachytili jedného z hráčov Radatíc a ten získal svojmu mužstvu dvojgólové vedenie. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Slabý futbal pokračoval, čo vyhovovalo hosťom. Domáci sa snažili skorigovať výsledok, ale ich trápenie pokračovalo. Gólové príležitosti nepremenili znova Šuster a Lopuch. Ani v závere sa už nič podstatné neudialo a hostia taktickou hrou udržali pre nich cenné víťazstvo. Hráči Spišského Bystrého si tak na prvé body v sezóne musia ešte počkať.

Góly: 20. Chovan, 40. Homoľa. Pred 150 divákmi rozhodoval Marcin, ŽK: Šuster, M. Šimonovič - Guži, Heldák. SP. BYSTRÉ: Bendik - Jurčo, M. Šimonovič, Olexa, J. Šimonovič - Rumančík (65. Poracký), Lopuch, Geršič (60. Kniežnik), Kubičko - Šuster, M. Budaj.