Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ani Ján Molka, v poradí už tretí jesenný tréner Tatrana Prešov, čarovný prútik nenašiel

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Prešov - Ani tretí tréner v tejto sezóne pri druholigovom mužstve FC Tatran Prešov nenašiel čarovný prútik, šibnutím ktorého by zeleno bieli hrali po

zostupe ak už nie poprednú, tak aspoň dôstojnú rolu v tejto súťaži. Hodnú vyše storočným tradíciám futbalu v šarišskej metropole. Nenašli ho, či im to nebolo dožičené, V. Gombár, či S. Baran. A zatiaľ ho nenachádza ani Ján Molka, súčasný kormidelník Prešovčanov. I napriek tomu, že vraví, ako sa herný prejav mužstva zlepšuje. V jednom pravdu má. Že v pohárovom zápase s Trenčínom tatranci prekročili svoj tieň a prvoligistu z SP vyliali. To bolo krátko po tom, čo mužstvo prevzal v poradí tretí tréner. Len v tomto stretnutí sme registrovali ako hráči Tatrana Prešov bojujú za nového lodivoda i za prezidenta klubu, ktorý stále na svojich hráčov nedá dopustiť. J. Molka tvrdí, že jeho zverenci hrajú dobre i vonku. Žiaľ, prešovskí fanúšikovia už dávno za svojimi "idolmi" na súperove štadióny necestujú. A tak hodnotia len na základe toho, čo vidia. A doma toho vidia vskutku pramálo.

Ako naostatok po štvrtej prehre s Podbrezovou (dvakrát Tatran doma remizoval), ktorá zosunula voľakedy taký uznávaný klub do spoločnosti štyroch posledných tímov v tabuľke po trinástich kolách Dubovej, béčka Slovana Bratislava a Veľkých Levárov... Skoro treťoligová spoločnosť, no v Prešove ako keby sa nič zvláštne nedialo... V útrobách prešovského futbalového stánku vládla síce po prehre s Podbrezovou pochmúrna nálada. Začuli sme "hlasnejšie" debaty, no takúto atmosféru sme tam zažili už neraz v tejto sezóne. Avšak stále sa nič nemení, pravda, okrem trénerov. Všetko sa zvaľuješ na hlbokú ekonomickú krízu. Lenže prezident FC Tatran Prešov Stanislav Grega tvrdí, že hráči svoje zmluvné peniaze pravidelne dostávajú. Prečo teda neodvádzajú pravidelne oduševnené, bojovné výkony? Ak už kvalita kádra chýba. Pripúšťame, že každý má nárok na slabšie dni. Ako trebárs naostatok Zajcev, Bubenko, Fabuľa, Dic, o takom T. Pončákovi ani nehovoriac. Na mysli máme hlavne tých, ktorí futbal vedia hrať. Ktorí to už neraz dokázali. Žiaľ, takýchto konštatovaní registrujeme čoraz menej a menej. Tréner Molka vidí najväčší súčasný problém mizerných výsledkov v mizernej koncovke. Vraj v prešovskom Tatrane niet hráčov, ktorí by vedeli z minima vyťažiť maximum. "Musíme sa trápiť s tými, ktorých máme a dúfať, že strelecká šťastena sa na niektorého z našich hráčov nalepí," doslova po poslednej prehre konštatoval tréner J. Molka. Takýmto typom by hádam mohol byť mladý prešovský reprezentant Lukáš Hricov. Vždy, keď dostal šancu, buď sa gólovo presadil, prípadne vniesol do hry zeleno - bielych značné oživenie. Lenže tých príležitostí zase Hricov až tak veľa nedostáva. "Len preto, že ho prenasledovali zranenia," vysvetlil J. Molka. "Je to naozaj typ hráča, ktorý sa pýta do zostavy druholigového mužstva. Mladý, dravý. Verím, že ak bude zdravotne stopercentne v poriadku, bude hádam práve on tým koncovým hráčom, ktorý vie dať gól a ktorý nám ako soľ chýbal doposiaľ v každom zápase." Aj keď tréner vidí najväčší problém v koncovke, za príčinu prehry s Podbrezovou označil hrúbky v defenzíve. Opýtali sme sa teda, či na mysli má Zajceva, ktorý zahodil pokutový kop v 18. minúte za stavu 0:0 a minul pred druhým gólom i Ličkov center, po ktorom Rybnikár pohodlne zvyšoval na 2:0 pre hostí? "Na Zajceva určite nepremenený pokutový kop zapôsobil nepriaznivo. Potom sa síce snažil odčiniť zahodenú jedenástku tým, že chodil príliš dopredu a chýbal vzadu. Hráč jeho kvalít by sa pred vlastným brankárom mal orientovať s väčším prehľadom. V predchádzajúcich zápasoch sa mu to nestávalo. Asi to prílišné chcenie to spôsobilo. Práve Zajcev je tam aj na to, aby "hasil" prípadné chyby menej skúsených spoluhráčov, usmerňoval ich. Žiaľ, posledný zápas mu v tomto smere vôbec nevyšiel."

Ako sme naznačili v predchádzajúcich myšlienkach, zápas nevyšiel nielen jemu. Ani viacerým ďalším hráčom Tatrana. A azda sa do optimálneho zloženia hráčov na šmykľavom teréne ihriska netrafil ani kormidelník. Tým, že po príchode "ľahších" a technicky zdatnejších futbalistov na hraciu plochu sa hra Tatrana ako tak oživila, je toho dôkazom. Od toho, koho určí do zostavy je tam hlavný tréner. Avšak ten zároveň preberá tým pádom i hlavnú zodpovednosť za výkon a výsledok. A nič z toho v poslednom druholigovom domácom zápase Prešovčanom podľa predstáv nevyšlo. Najvyšší čas niečo na tom zmeniť, aby sa FC Tatran v prepadlisku ešte viac nezaboril, ale naopak, čím skôr z neho vybŕdol.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.