Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ani druhý pokus Spišiakom v Komárne nevyšiel

Sportnet|Publikované 21. apr 2013 o 22:00

Tretie semfinálové stretnutie v rade vyhralo Komárno nad Spišiakmi. V celej sérii vedie už 3:0 na zápasy a od finále ho delí len krôčik.SP. NOVÁ VES. Po skvelom domácom výkone a nešťastnej prehre až v predĺžení 100:104 sa Novovešťania opäť predstavili na komárňanskej palubovke.

Tajným snom východniarov je vyhrať aspoň raz vonku. Už to však bolo konštatované niekoľkokrát – basketbalisti Komárna majú obrovskú silu a kvalitný káder.

V prvom semifinálovom meraní síl na juhu Slovenska Spišiaci už po prvom polčase tušili, že proti domácemu manšaftu neuspejú.

Po týždni sa situácia zopakovala, s tým rozdielom, že vtedy bol polčas o 26 bodov a teraz o 17 bodov. V konečnom účtovaní v sobotu Komárňanci zvíťazili 93:71.

„V porovnaní s prvým súbojom v Komárne už to bol o niečo lepší zápas z našej strany. Predovšetkým som zdôrazňoval hráčom, aby pozorne bránili a nepúšťali domácich do streleckých pozícií. To sa prvú štvrtinu aj darilo. Postupne však Komárno zvyšovalo svoj náskok a opäť nám bodovo odskočili už po prvom polčase. Séria pokračuje štvrtým zápasom u nás doma. Verím, že zopakujeme výkon zo stredy a ešte nášho súpera potrápime. Majú psychickú výhodu, že im stačí vyhrať jeden súboj a sú vo finále. Na druhej strane, my nemáme čo stratiť,“ povedal tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

Semifinálová séria sa hrá na štyri víťazné zápasy. Komárno má pred sebou tri mečbaly. V stredu na Spiši sa opäť môžeme tešiť na kvalitný a zaujímavý basketbal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.