Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Ani devätnásťbodový náskok nepomohol

Deväťdesiatdeväť. Ani takmer sto bodov nestačilo Spišiakom na víťazstvo v Nitre. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 14. mar 2013 o 23:00

Takmer dvadsaťbodový náskok nestačil Spišiakom na víťazstvo pod Zoborom.SP. NOVÁ VES. V predposlednom kole základnej časti basketbalovej extraligy sa Spišiaci predstavili v Nitre. Tradičný prestížny súboj mal opäť svoje špecifiká.

V stredu večer sa hral v spišskonovoveskej športovej hale play–off zápas extraligových volejbalistiek.

Zranení basketbalisti do Nitry necestovali a tak súboj sledovali cez internetový prenos. Ich správam o priebežnom stave zo začiatku zápasu málokto veril.

Spišiaci v Nitre viedli 20:7, či 31:13 a radosť bola po polčasovom skóre 47:56. Veľký smútok zavládol po ohlásení konečného výsledku. Spišská výborne rozohraný súboj prehrala 99:108.

„Naša nekoncentrovanosť na zápas spôsobila to, že Spišská takmer vyhrávala viac ako 20-bodovým rozdielom. Nejakým zhlukom náhod sme sa dostali do hry pred koncom prvého polčasu, kedy to bolo len o 9. Potrebovali sme sa sústrediť na druhú polovicu, kde pri zapojenosti všetkých hráčov som predpokladal, že sme schopní vyvinúť ešte väčší tlak na súpera. Podarilo sa nám zápas prevaliť na svoju stranu. Takže aspoň víťazstvo poteší, aj keď výkon nebol optimálny, ako by sme očakávali,“ posťažoval si po stretnutí tréner Nitry Ľubomír Urban.

Štvrtá priečka

Po štvrtej priečke poškuľujúci Spišiaci tak mohli cestovať z Nitry oveľa spokojnejšie. K plnému bodovému zisku naozaj chýbalo veľmi málo.

„Prvý polčas bol z našej strany výborný. Samozrejme, že kvalita Nitry pod košom sa prejavila v druhej časti, fyzicky boli silnejší, ale myslím si, že pre diváka to bol určite dobrý zápas. Som rád, že sme odohrali takýto zápas, lebo bol rozdiel oproti tomu, čo sme hrali v Prievidzi a tu,“ skonštatoval po stretnutí tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

V sobotu sa Novovešťania predstavia na domácej palubovke. Predzápasová matematika je viac než jasná.

„Potrebujeme vyhrať doma s Banskou Bystricou, aby sme uhájili štvrté miesto,“ zdôraznil tréner Černický.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.