Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

"Anglický" týždeň zavŕšia tatranci so Zlatými Moravcami

Sportnet|Publikované 29. sep 2006 o 22:00

Prešov Jeden z "anglických" týždňov zavŕšia futbalisti prvoligového 1. FC Tatran Prešov dnešným stretnutím so Zlatými Moravcami. V stredu dohrávali

zeleno bieli stretnutie siedmeho kola s Dunajskou Stredou, ktoré sa v pôvodnom termíne 26.augusta neuskutočnilo, pretože káder prešovských futbalistov zachvátila črevná viróza. Zverenci trénerskeho triumvirátu Peter Polák Štefan Tarkovič, Jozef Daňko mužstvo zo Žitného ostrova zdolalo gólmi Andraščíka (na snímke, asistoval Macko) a sóle Viazanka. V prvom polčase Prešovčania herne nenadchli. Kritické slová hlavného trénera Petra Poláka v polčasovej kabíne však padli na úrodnú pôdu. Tatran razom hral rýchlejšie, dôraznejšie a so šancami prišli aj góly. Tých ale mohlo byť viac. Mužstvo zo Žitného ostrova bolo pod tlakom a nakoniec uhralo prijateľný výsledok.

Dnes prichádza na prešovský štadión súper "z iného súdka". Kým Dunajská Streda uzatvára prvoligovú tabuľku, ViON Zlaté Moravce tróni aktuálne na druhej priečke s dvojbodovou stratou na vedúcu Šaľu. "Program máme v ostatnom čase značne nahustený. Káder máme ale dostatočne široký. Snažíme sa záťaž na hráčov rozložiť čo najracionálnejšie," vraví kormidelník zeleno - bielych P. Polák. Prešovčanom chýbal v stredajšom zápase Hrabač, ktorý po prestupe z Rimavskej Soboty sa v prešovskej obrane celkom slušne uchytil. Nehral ani potrestaný Piter Bučko a tréner má aj iné možnosti... "Už po svojom príchode do Prešova som vravel, že každý, kto ma presvedčí, má šancu hrať. Na mená pritom vôbec nehľadím,. V prvom rade ma zaujíma aktuálna výkonnosť." Aké plány kujete na súboj so Zlatými Moravcami? "Nejaké informácie o tomto súperovi máme. Naše ciele sú jasné dané a ich naplneniu sa snažíme podriadiť všetko. Hráme doma a vtedy sa hovorí, že na vlastnom ihrisku povinnosť velí vyhrať. Mužstvu verím, že ju splní."

Povel k otvoreniu hry stretnutia Prešov Zlaté Moravce dá dnes o 15.hodine hlavný rozhodca Richar Havrilla z Kokšov Bakše.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.