Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Anglicko mimo Británie ešte nepostúpilo zo skupiny

SITA|16. jún 2004 o 12:40

COIMBRA 16. júna (SITA) - Štatistické zaujímavosti pred štvrtkovým zápasom B-skupiny ME 2004 vo futbale Anglicko - Švajčiarsko:


- je to devätnásty vzájomný duel oboch krajín. Doterajšia bilancia hovorí v prospech Anglicka - 11 víťazstiev, 4 remízy, 3 prehry. Anglicko sa so Švajčiarskom stretáva na neutrálnej pôde po prvý raz.

- Švajčiari naposledy zvíťazili 30. mája 1981 v kvalifikácii MS 1982 (2:1)

- ostatné dva vzájomné súboje sa skončili remízou 1:1, jedným z nich bol otvárací zápas ME 1996 vo Wembley.

- v poslednom stretnutí 25. marca 1998 nastúpil zo súčasného kádra Angličanov iba Michael Owen, za Švajčiarov vtedy hrali Murat Yakin, Stephane Henchoz, Johann Vogel, Raphael Wicky a Stephane Chapuisat

- David Beckham je prvým Angličanom, ktorý na záverečnom turnaji ME nepremenil pokutový kop (do úvahy sa neberú penaltové rozstrely)

- švajčiarsky útočník Stephane Chapuisat je jediným účastníkom ME 2004, ktorý začal svoju reprezentačnú kariéru v 80-tych rokoch

- brankár Švajčiarska Pascal Zuberbühler je spoločne s českým útočníkom Janom Kollerom najťažším hráčom na Euro 2004. Obaja si v kolónke hmotnosť uvádzajú 100 kg.

- brankárska jednotka výberu helvétskeho kríža Jörg Stiel je najstarším futbalistom na európskom šampionáte v Portugalsku. V deň zápasu s Anglickom bude mať 36 rokov, 3 mesiace a 14 dní.

- Anglicko ešte nikdy nevyhralo svoj úvodný zápas na ME (bilancia 3 remízy, 3 prehry)

- Anglicko nikdy neuspelo v základnej skupine mimo Britských ostrovov, postúpilo iba v domácom prostredí na ME 1996

- Reprezentanti Albionu nevyhrali sedem z posledných desiatich duelov na ME. V piatich z týchto siedmich súbojov sa ujali vedenia.

- Švajčiarsko na záverečnom turnaji ME ešte nevyhralo

Súvisiace články