Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Anglické hviezdy nenastúpia na olympijskom turnaji

Frank Lampard (vľavo) a Darren Bent v zápase so Španielskom. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. dec 2011 o 11:03

Euro 2012 sa začína 8. júna a končí 1. júla, kým olympijský futbalový turnaj bude trvať od 25. júla do 11. augusta.

LONDÝN. Anglickí futbalisti, ktorí nastúpia na budúcoročných majstrovstvách Európy, nebudú súčasťou britskej reprezentácie na olympijskom turnaji v Londýne. Oznámila to anglická Futbalová asociácia (FA).

Tréner tímu Veľkej Británie na OH 2012 Stuart Pearce tak upokojil manažéra Manchestru United Alexa Fergusona a ostatných zástupcov tímov z anglickej Premier League, ktorí sa obávali, že hráči by boli príliš unavení z účasti na olympiáde aj na EURO.

"Súhlasili sme s tým, že žiadneho hráča, ktorý odletí na majstrovstvá Európy v Poľsku a na Ukrajine, nevyberieme do tímu Veľkej Británie," uviedla vyjadrenie Pearcea webová stránka FA.

"Ide o citlivé rozhodovanie, keď zvažujete požiadavky na hráčov. Toto rozhodnutie odstraňuje možné pochybnosti hráčov a klubov ohľadom budúceho leta a účasti na dvoch hlavných turnajoch," dodal.

Euro 2012 sa začína 8. júna a končí 1. júla, kým olympijský futbalový turnaj bude trvať od 25. júla do 11. augusta.

Británia zostavuje olympijský tím prvýkrát od roku 1960. Wales, Škótsko a Severné Írsko, ktoré sa nekvalifikovali na Euro 2012, vyjadrili nesúhlasný postoj k spoločnému britskému tímu, pretože sa obávajú o stratu národnej identity vo svetovom futbale.

Informovala agentúra Reuters.

Súvisiace články