Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Angličania sa záujmu Realu o Erikssona nebránia

SITA|21. sep 2004 o 11:12

LONDÝN 21. septembra (SITA) - Anglická futbalová asociácia (FA) by podľa anglických médií veľmi rada uvoľnila reprezentačného trénera Svena Görana Erikssona, ak by chcel odísť do Realu Madrid. Švédsky ...

LONDÝN 21. septembra (SITA) - Anglická futbalová asociácia (FA) by podľa anglických médií veľmi rada uvoľnila reprezentačného trénera Svena Görana Erikssona, ak by chcel odísť do Realu Madrid. Švédsky kormidelník Albiónu je jedným z horúcich adeptov na prebratie postu, ktorý v pondelok dobrovoľne uvoľnil Jose Antonio Camacho. O uvažovanom odchode Erikssona informujú v utorok všetky veľké britské denníky - The Times, The Guardian, Daily Mail, Daily Mirror a The Sun. Na širšom zozname kandidátov na funkciu hlavného kormidelníka "merengues" sú ešte bývalý kouč Vicente Del Bosque (momentálne v Besiktasi), Nemec Ottmar Hitzfeld a bývalý tréner argentínskej reprezentácie Marcelo Bielsa.

Problémom pri možnom angažovaní Erikssona najslávnejším španielskym veľkoklubom je otázka financií. Camachov plat v Reale predstavoval sumu 1,2 milióna libier ročne, no Eriksson zarába v Anglicku štyrikrát viac. Na druhej strane by oficiálny záujem funkcionárov zo štadióna Santiaga Bernabeua o švédskeho trénera bol pre vedenie FA elegantným riešením, ako sa zbaviť charizmatického lodivoda, ktorého časté sexuálne aféry podstatne oslabili jeho pozíciu pri anglickom reprezentačnom tíme. Minulý mesiac dokonca anglickí funkcionári uvažovali o jeho predčasnom prepustení po škandále so sekretárkou FA. Eriksson by však v tom prípade dostal odstupné vo výške 14 miliónov dolárov. "Ak zvážime, že pred niekoľkými týždňami sme sa obávali vysokej kompenzačnej sumy, tak teraz by sme boli radi, ak by nám Real zaplatil odstupné vo výške pol milióna libier," uviedol pre The Sun nemenovaný zdroj z riadiacich štruktúr FA. Samozrejme všetko ešte záleží aj na samotnom Erikssonovi, ktorý má v Anglicku zmluvu do roku 2006 a už o dva týždne by mal tím viesť v kvalifikačných dueloch proti Walesu a Azerbajdžanu.


Súvisiace články