Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Angličania priťahujú dážď, pršalo im aj v Miami

Fanúšik Anglicka z Malajzie. Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 3. jún 2014 o 06:57

Na Floride sa cítia ako doma, zvykajú si na vysokú vlhkosť vzduchu.

MIAMI. Floridské počasie zatiaľ anglickým futbalovým reprezentantom nepraje. Zverenci trénera Roya Hodgsona v pondelok začali v Miami záverečnú fázu prípravy na majstrovstvá sveta v Brazílii, ale zastihol ich úvod sezóny hurikánov a silný dážď ich zahnal do telocvične Barry University.

"Aj tak sme nemali naplánované nič zásadné a posledné položky tréningu sa mali diať v telocvični. Takéto počasie mi vyhovuje, znova sa cítim ako doma," nerobil si ťažkú hlavu z počasia stredopoliar James Milner.

O poznanie horšiu náladu mali brankári. "Išli sme von a niečo potrénovali, ihrisko je odvodňované, takže to nebol až taký veľký problém. Ale aj tak to bola iba taká ľahšia jednotka," povedala anglická dvojka medzi žrďami Ben Foster.

Angličania akoby priťahovali dažďové mraky. Pršalo aj počas ich prvého prípravného kempu v Portugalsku. V prvom zápase šampionátu 14. júna proti Talianom v Manause ležiacom uprostred Amazonského pralesa by teda s obávanou vlhkosťou vzduchu nemali mať problém.

"Zvykáme si na podmienky, aké by mali panovať v Brazílii," potvrdil Milner. Pred cestou do Južnej Ameriky odohrajú v Miami dva prípravné zápasy - v stredu s Ekvádorom a v sobotu s Hondurasom.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.