Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Andrejko by post útočník nerád menil

Sportnet|Publikované 19. dec 2005 o 23:00

Stropkov - Už niekoľko rokov sa stropkovský klub MŠK Tesla spolieha na svojich odchovancov pričom niektorí v klube zostávajú, iní sa zase poberú za

futbalovým chlebíkom do slovenských či zahraničných klubov. Medzi ďalšie talenty tejto mládežníckej bašty patrí aj 21-ročný Tibor Andrejko, synovec úspešného futbalistu VSS Košice, Lokomotívy Košice, ale i trénera Bohumila Andrejka, ktorý svojho času viedol tohto mladého hráča práve v Stropkove. V jesennej časti III. ligy patrili hráči MŠK Tesla medzi najlepších a právom si vybojovali aj jesenný primát v tejto súťaži. Dobré výkony viacerých z nich dávali tušiť, že niektorí hráči sa môžu ocitnúť v tradičnej koncoročnej ankete trénerov - Jedenástky roka. Podobne ako v jej ôsmom ročníku aj v deviatom sa medzi najlepšími ocitli traja hráči tohto klubu. Medzi nimi nechýbal ani už spomínaný Tibor Andrejko, ktorý je postrachom brankárov. V jesenných kolách zaznamenal 11 gólov, čo ho v tabuľke strelcov vynieslo na tretí stupienok za dvojicu Pagor a Lupták. Ani táto dvojica hráčov nechýbala v spoločnosti najlepších treťoligostov.

"V každom prípade považujem toto ocenenie za jedno z väčších úspechov čo sa futbalu týka. Bol to príjemný pocit stáť medzi najlepšími hráčmi regiónu a k tomu ešte aj v rodnom meste. Potešila ma aj skutočnosť, že v hľadisku bolo veľa mojich kamarátov, ktorí ma prišli podporiť. Samotné vyhlásenie bolo po každej stránke dobré pripravené a mohli ho sledovať nielen pozvaní hostia, ale aj viacerí priaznivci stropkovského futbalu," hovorí jeden z dvojice najmladších hráčov východniarskej treťoligovej jedenástky T. Andrejko. S jedenástimi gólmi sa stal najlepším strelcom svojho mužstva, no ako priznáva mohol ich dať aj viac. Prvá polovica sezóny mu vyšla dobre, i keď nie podľa predstáv. "S postavením po jesennej časti vládne spokojnosť, veď sme na prvom mieste. Gólov som mohol streliť aj viac, ale v každom zápase sa mi to nepodarilo. Je pravdou, že v závere sa mi darilo viac, ale predsa len v mužstve je viacero kvalitných hráčov, ktorí dokážu potiahnuť mančaft. Za jeden z najlepších svojich zápasov v tejto časti sezóny považujem súboj so Starou Ľubovňou," hovorí T. Andrejko. O svojich herných prednostiach nechcel sám veľmi hovoriť a priznal, že to musia posúdiť iní. My len dodajme, že solídne ovláda loptu, patrí k tvorivým hráčom s dobrou orientáciou v šestnástke súpera. K jeho silným stránka patrí samozrejme koncovke. Najradšej hráva na hrote útoku, no vie si predstaviť hrať aj inom poste. "Ak by som si mal vybrať, tak iste by som rád hral defenzívneho stredopoliara, lebo na tomto poste som už hrával a mám ho vyskúšaný. Na iných postoch by som sa asi nedokázal presadiť. Momentálny post útočník aby som však radšej nemenil," hovorí T. Andrejko. Ak má príležitosť rád konzultuje niektoré futbalové fragmenty so svojim strýkom Bohumilom, ktorý sa momentálne venuje trénerskej práci. "Veľakrát mi už poradil, má oveľa viac skúsenosti. Dokáže ma usmerniť nielen po futbalovej stránke, ale aj hernom myslení. Veľmi rád sa spolu s ním bavím na tému futbal," prezradil stropkovský kanonier. Do nového roka si želá hlavne pevné zdravie nielen sebe ale celému mužstvu, a aby sa im vyhýbali zranenia. "Ak budeme všetci fit tak sa môžeme pokúsiť uhájiť naše postavenie a dokážeme vybojovať postup o dve súťaže vyššie," dodal T. Andrejko.

Z piatej ligy medzi najlepších

Ešte pred niekoľkými mesiacmi nemal záujem hrávať futbal, no akoniec prijal ponuku materského klubu hrávať v tretej lige. Svoje rozhodnutie vrátiť sa iste neľutuje, veď svojimi výkonmi potvrdil, že je platným hráčom a hlavne strelcom. "Priznávam, že som musel zvládnuť isté obdobie, v ktorom som bol už rozhodnutý ukončiť hráčsku kariéru. Potom prišla ponuka a dostal som dôveru vrátiť sa do kolektívu a bojovať s ním o čelo tabuľky. Som rád, že som sa opäť v seniorskom tíme. Predsa len je to inej úrovni ako piata liga, kde som predtým hrával," sebakriticky priznáva T. Andrejko.

(glo)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.