Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Andrej Petro nechce nič uponáhľať

Andrej Petro. Pivot Tatrana predpokladá, že o mesiac by mohol byť na sto percent fit. (Autor: Tomáš Benedikovič)
Sportnet|Publikované 18. júl 2012 o 22:00

Včera podvečer sa vydala na cestu do nemeckého Esslingenu výprava hádzanárov Tatrana Prešov.

Osemnásobný slovenský majster, už pravidelný účastník najprestížnejších európskych súťaží, dostal pozvánku na atraktívny medzinárodný turnaj, na ktorom okrem Prešova štartujú štyri tímy prvej bundesligy, jeden druholigový a dve popredné rakúske mužstvá.

PREŠOV. Turnajové zápasy sa hrajú v nezvyklom prostredí, na námestí v Esslingene. Nezvyčajný je i hrací čas, dvakrát dvanásť a pol minúty.

Po skončení turnaja odohrá Tatran Prešov v Nemecku ešte prípravné duely s celkami tamojších nižších súťaží. Domov sa majú prešovskí hádzanári vrátiť budúci utorok.

Skôr o psychickom bloku ako o bolesti

Jedným z trojice novicov v prešovskom Tatrane je slovenský reprezentačný pivot, 26–ročný šaliansky rodák, bývalý hráč ŠKP Bratislava, francúzskeho US Ivry, švajčiarskeho Kadetten Schaffhausen, maďarského Kecskeméti KSE a naposledy nemeckého DHC Rheinland Dormagen, Andrej Petro, ktorý sa mu upísal na tri roky.

Aj on odcestoval na turnaj do Esslingenu. Momentálne nie všetko môže v tréningovom procese robiť. V marci tohto roku si zápase druhej bundesligy poranil achilovku a v Nemecku sa podrobil operačnému zákroku. Rehabilitácia, zdá sa, pokračuje v jeho prípade sľubne.

„Niečo robím, niečo nie. Viac ako o stave zranenia je to podľa mňa o psychickom bloku. Stále sa totiž bojím, nie som si stopercentne istý tým, že ak nohu poriadne zaťažím, či vydrží,“ priznal A. Petro.

„Myslím, že o taký mesiac, ak sa nič mimoriadne nestane, mohol by som už ísť naplno vo všetkom. Skrátka, byť konečne na sto percent fit. Ľavá noha zatiaľ ešte pobolieva, preto nechcem nič uponáhľať. To, či v Nemecku budem okrem tréningov zasiahnuť môcť zasiahnuť aj do niektorého zo zápasov, bude závisieť od aktuálneho stavu, či achilovka bude bolieť alebo bude už poslúchať. Ako vravím, ak by som mal ísť do rizika, tak radšej budem záťaž zvyšovať postupne. Ak mám už do zápasového diania naskočiť, tak určite stopercentne fit.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.