Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Andrej Petro musí na operáciu ramena

Sportnet|Publikované 20. okt 2013 o 22:00

Herný rozlet pivota Tatrana Prešov Andreja Petra pribrzdilo vážne zranenie pravého ramena.

Herný rozlet pivota Tatrana Prešov a slovenskej hádzanárskej reprezentácie Andreja Petra v tejto sezóne pribrzdilo vážne zranenie pravého ramena.

PREŠOV. Osudnou sa preňho stala štyridsiata tretia minúta zápasu šiesteho kola SEHA Gazprom South Stream League na ihrisku chorvátskeho majstra v Záhrebe.

Andreja Petra zastavil zákrok brániaceho hráča domácej Croatie Osiguranje. Pivot Tatrana Prešov sa po ňom zvíjal od bolesti.

Lekári konštatovali vyskočenie ramena. To mu hneď v záhrebskej hale dali na miesto, zafixovali ho, pichli bolesť utišujúcu injekciu.

Dnes vyšetrenia, zajtra pod skalpel

Po návrate do Prešova A. Petro v extraligovom zápase s Považskou Bystricou Tatranu chýbal. „Pravé rameno („hodovej“ ruky – pozn. red.) mám síce zafixované, v podstate ním nepohnem, no cítim, že ma bolí stále viac.“

Po odborných lekárskych vyšetreniach sa ukázalo, že operácia Petrovho ramena je nevyhnutná. Dnes podstúpi v prešovskej fakultnej nemocnici predoperačné vyšetrenia a po nich pôjde pod skalpel.

„Trochu mám poškodené väzy, trochu sval. Najhoršie ale je, že pri tom, ako mi rameno vyskočilo, poškodilo sa jeho puzdro. Prasknuté je na dvoch miestach. Toto je najzávažnejšie poranenie.“

Pauza do konca roka

Mohlo by sa zdať, že A. Petro na protihráča, ktorý mu k zraneniu pomohol, má zvlášť ťažké srdce.

„Za jednoznačnú vinu mu to vôbec nedávam. Hádzaná je kontaktný šport. Protihráč určite nešiel do súboja s úmyslom ublížiť,“ zdôraznil pivot Tatrana Prešov.

A. Petrovi sa začiatok tejto sezóny vskutku vydaril. Patril k oporám deväťnásobného slovenského majstra. Teraz mu bude dlhší čas chýbať.

„Súdim, že do konca roka si už nezahrám. Podľa mňa, na odvetnú časť sezóny, teda niekedy začiatkom budúceho roka, by som ale už mohol byť nachystaný. Žiaľ, ani v Pohárai EHF si tento rok určite nezahrám. Rovnako ako v zápasoch slovenskej reprezentácie v prvej fáze kvalifikácie na MS 2015.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.