Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Andrej Meszároš rozšíri počet Slovákov v Ottawe

Sportnet|28. jún 2004 o 00:00

Obranca Dukly Trenčín a reprezentácie Slovenska ANDREJ MESZÁROŠ (18 r.) uzavrel najúspešnejšiu sezónu svojej kariéry sobotňajším draftom v NHL, v prvom kole si ho z 23. miesta vybrala Ottawa Senators. Včera sme 18-ročného mladíka zastihli vysmiateho ...

Obranca Dukly Trenčín a reprezentácie Slovenska ANDREJ MESZÁROŠ (18 r.) uzavrel najúspešnejšiu sezónu svojej kariéry sobotňajším draftom v NHL, v prvom kole si ho z 23. miesta vybrala Ottawa Senators. Včera sme 18-ročného mladíka zastihli vysmiateho v hoteli Sheraton v Raleighu v Severnej Karolíne, kde má domov klub NHL Carolina Hurricanes. Práve hurikáni hostili tohtoročný draft.

Pred výberom ste si želali skôr slabší klub, aby boli vaše šance dostať sa do mužstva väčšie. Ako ste prežívali draft?

Som veľmi šťastný, otvárajú sa mi dvere do vysnívanej súťaže. Nemal som žiadny obľúbený klub, no pravdupovediac Ottawa mi ani len nenapadla. Keď vybrali prvú desiatku hráčov, druhú desiatku hráčov a ja stále nikde, začal som byť trochu nervózny. Keď som započul svoje meno a Ottawu, cítil som obrovskú úľavu. Hlavou mi prebehli mená Zdena Cháru, Mariána Hossu i Petra Bondru, ktorí sú v tíme Senators oporami. Je to veľmi silné mužstvo, o to bude moja úloha dostať sa do zostavy ťažšia. Beriem to ako výzvu. Asi mám šťastie, že sú v mužstve chlapci zo Slovenska a budem sa mať o koho oprieť.


Pred draftom sa hovorilo, že by ste mohli byť v prvej desiatke hráčov. Nie ste sklamaný?

O sklamaní nemôže byť ani reči. Vybrali ma v prvom kole, čo považujem za úspech. Ottawa je výborný tím s vysokými ambíciami v NHL.


Aká bola atmosféra v Raleighu?

Urobili z toho veľkú parádu, v hľadisku sledovalo draft okolo 15-tisíc divákov. Hneď po výbere som sa stretol s funkcionármi senátorov, hovoril som s generálnym manažérom Johnom Mucklerom, zobrali ma na rozhovor medzi novinárov. Zvládol som ho za pomoci tlmočníka, na angličtinu som si ešte netrúfol. Ale zdokonaľujem sa v nej.


Váš najbližší program?

Mal by som ísť do Ottawy na úvodný kemp, kým rodičia s agentom sa vracajú domov. Ešte to však nemám isté, keďže potrebujem kanadské víza.


Na jeseň zrejme nastúpite do prípravy s klubom Senators. V prípade, ak sa rozbehne NHL, zostanete v zámorí, alebo sa vrátite do Trenčína?

Dnes je to päťdesiat na päťdesiat. Je možné, že budem hrať v Severnej Amerike a rovnakú šancu vidím, že budem ešte pokračovať v Trenčíne.


Slovenskou jednotkou draftu sa stal Boris Valábik. Hrali ste spolu v reprezentačnej osemnástke. Ako ste v Raleighu vychádzali?

Držali sme si navzájom palce. S Borisom sme kamaráti a mám radosť, že sa dostal už do prvej desiatky. V Atlante bude mať dobrú šancu dostať sa do prvého tímu a želám mu, aby ju čo najskôr využil. Časom sa možno stretneme na ľade NHL.


Súvisiace články