Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Andráši z Jamníka prerušil úspešnú bilanciu gólmana Veľkého Folkmara Petkáča

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Po piatom kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaži už v štrnásťčlennom pelotóne niet mužstva, ktoré by na svojom konte nemalo

víťazstvo resp. prehru. Za povšimnutie stojí skóre lídra súťaže Veľkého Folkmara. Ich gólman pustil za svoj chrbát len dve lopty. Prvýkrát ťahal Petkáč loptu zo siete v úvodnom kole v Hrabušiciach, potom nasledovali tri stretnutia "na nulu" a radosť mu prekazil Andráši z Jamníka. Aj tak je bilancia strážcu svätyne Veľkého Folkmara obdivuhodná päť stretnutí a len dva inkasované góly! Folkmarčania svoju dobrú povesť potvrdili aj v Jamníku, kde po dvoch presných zásahoch Poláčeka a Rigdu zvíťazili 2:1 a sú na čele tabuľky. Na chrbát im dýcha Teplička, ktorá má len horšie skóre. Svojou hrou bývalého piatoligistu poriadne zaskočil Hnilčík, ale Kesselovi zverenci už týždeň predtým v Odoríne naznačili, že po slabšom úvode sa dostávajú do výbornej formy a navyše "kermešský zápas" sa doma nezvykne prehrávať. Titul "kermešové mužstvo" majú Letanovčania. V treťom kole hrali v Jamníku a v nedeľu v Olcnave. Aj v tomto prípade platilo, že na kermeš sa doma vyhráva. A tak sú zverenci trénera Biskupa v tabuľke na poslednom mieste. Susedom im je v tabuľke Spišský Hrušov, ktorý v nedeľu doma odohral smoliarsky zápas. Hostia z Odorína si tak aspoň čiastočne udobrili svojich fanúšikov po dvoch domácich prehrách. Sklamaním nedeľňajšieho dopoludnia bol výkon Kluknavčanov v súboji proti Pašeku Gelnica, ktorí pôsobili dojmom, že im víťazstvo padne samo do lona. O všetkom sa rozhodlo v slabúčkom druhom polčase, keď najprv domáci zúžitkovali výhodu pokutového kopu a v posledných sekundách Kruželák prekvapil strelou z dvadsiatich metrov striedajúceho brankára Dunku. V tieni rozsudku disciplinárnej komisie (reakciu predsedu DK na článok z utorka 10. 9. si môže prečítať v pondelkovom vydaní Spišského denníka) sa hralo stretnutie Margecany Bystrany. V obidvoch mužstvách nemali svoj deň brankári, po ktorých hrubých chybách aj domáci aj hostia inkasovali. Prvý trojbodový zisk Margecian v sezóne 2002/2003 potvrdil S. Sokolský st., hoci Bystrianci si po tutovkách v závere môžu spytovať svedomie. Opäť svojich fanúšikov príjemne prekvapili mladíci z Jakloviec. Z Hrabušíc si odniesli po remíze 1:1 bod, čo je však pre nich potešiteľné, na ich adresu za predvedený výkon zneli z domácej strany slová chvály, čo je v dnešnom futbale málo viditeľný jav.

Najbližšie šieste kolo odštartujú dve dopoludňajšie zápasy Hnilčík Spišský Hrušov a Odorín Pašek Gelnica. V oboch prípadoch je možno odvážne favorizovať domáce kolektívy. Nováčik zo Spišského Hrušova nie je vonku odovzdaným súperom a v Odoríne ešte majú v čerstvej pamäti nešťastný zápas s Pašekom z uplynulej sezóny.

Šlágrom kola je susedské derby Veľký Folkmar Margecany, kde sa očakáva kvalitný zápas a samozrejme a početná divácka kulisa. Dobré rozbehnutí Jaklovčania hostia Letanovce. Domáci sú jednoznačným favoritom, ale výkon z posledného domáceho zápasu proti Olcnave im na vonku nebezpečné Letanovce nemusí stačiť.

Druhé susedské derby bude v Bystranoch, kde sa predstaví Olcnava. Z pohľadu súťažiacich v Tipovacej ligy je to z ponuky I. triedy najťažší zápas. Ťažkú úlohu budú mať aj Jamníčania v Kluknave. Domáci ak chcú držať krok s čelom tabuľky, doma nemôžu dovoliť stratu ani jedného bodu. Hrabušice v prvom kole dokázali na vlastnom ihrisku zdolať Veľký Folkmar. V nedeľu hostia ďalšieho adepta na postup Tepličku. Zopakujú futbalisti Hrabušíc výkon z prvého kola? To sa dozvieme v nedeľu večer.

Ani piate kolo sa neobišlo bez červených kariet (dva prípady), verme, že v nedeľňajšom kole to bude už konečne bez červene a žltnúť sa bude akurát lístie na stromoch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.