Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Ancelotti priviedol AC Miláno k ďalšej trofeji

TASR|3. máj 2004 o 14:08

Miláno 3. mája (TASR) - Po minuloročnom triumfe v Lige majstrov dosiahol taliansky futbalový tréner Carlo Ancelotti ďalší úspech, keď s AC Miláno vybojoval ...

Miláno 3. mája (TASR) - Po minuloročnom triumfe v Lige majstrov dosiahol taliansky futbalový tréner Carlo Ancelotti ďalší úspech, keď s AC Miláno vybojoval titul majstra talianskej Serie A. Za dve sezóny na lavičke rossoneri tak získal dve cenné trofeje a zaradil sa k najúspešnejším trénerom nielen v Taliansku, ale aj v Európe.

Pritom iba pred tromi rokmi sa Ancelottiho kariéra ocitla na križovatke, keď musel opustiť lavičku Juventusu Turín a nahradil ho Marcello Lippi. Dokonale sa mu tak podarila odplata. Minulý rok práve svoj bývalý klub porazil vo finále Ligy majstrov a v tomto roku prebral po Juventuse aj titul talianskeho šampióna. "Necítim žiadnu pomstu, momentálne si iba vychutnávam pocit šťastia," priznal Carlo Ancelotti. Jeho zverenci na ceste za 17. titulom zatiaľ prehrali iba raz, v decembri bolo nad ich sily Udinese. "Kľúčom k úspechu bola naša dôslednosť. Vyhrali sme všetky veľké zápasy s našimi priamymi rivalmi v boji o titul. Derby s Interom, na ihrisku Juventusu, ako aj v Ríme nad AS i Laziom. Hrali sme dobre počas celej sezóny, bez akéhokoľvek výpadku," uviedol Ancelotti, ktorý nemá príliš v láske priveľký mediálny ruch okolo svojej osoby a radšej sa drží v ústraní.

Súvisiace články