Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Anaheim vo finále Stanleyho pohára, Minnesota prekonala Giguera iba raz

TASR|17. máj 2003 o 15:33

Anaheim 17. mája (TASR) - V noci na sobotu mala zámorská NHL na programe jedno stretnutie finále Západnej konferencie, v ktorom domáci Anaheim zvíťazil ...

Anaheim 17. mája (TASR) - V noci na sobotu mala zámorská NHL na programe jedno stretnutie finále Západnej konferencie, v ktorom domáci Anaheim zvíťazil nad Minnesotou 2:1. Triumf "káčerov" tak znamená víťazstvo v sérii 4:0 a postup do finále Stanleyho pohára.

Hrdina celej série gólman Jean-Sebastien Giguere síce inkasoval gól už v piatej minúte, keď ho v presilovke vôbec po prvý raz v sérii dokázal prekonať Andrew Brunette, no jeho 26. narodeniny mu už nik z hosťujúcich hokejistov ďalším gólom neznepríjemnil. Giguere si udržal čistý štít fantastických 217 minút a 54 sekúnd. "Je to krásny darček k narodeninám. O tomto som sníval ako dieťa. Až teraz sa však všetko začína," povedal gólman s neuveriteľnou, vyše 99-percentuálnou úspešnosťou zásahov. Ďalším hrdinom štvrtého zápasu série s Wild sa stal veterán Adam Oates. Útočník Mighty Ducks dvoma gólmi v dvoch presilových hrách dokázal prekonať brankára Mannyho Fernandeza a zabezpečiť Anaheimu postup do konečného boja o najprestížnejšiu trofej. "Pri prvom góle sme mohutne tlačili, puk sa odrazil ku mne a už som ho iba dorazil," opísal svoj prvý presný zásah Oates. Slovenský útočník Marián Gáborík sa do štatistík zápasu nezapísal. Ešte stále najproduktívnejší hráč play off strávil na ľade viac ako 20 minút, no ani raz nevystrelil na domáceho brankára. Obranca Ľubomír Sekeráš dôveru od trénera Jacquesa Lemairea nedostal.

ANAHEIM - MINNESOTA 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Oates (Leclerc, Havelid), 30. Oates (Niedermayer, Leclerc) - 5. Brunette (Ronning, Bouchard). Strely na bránku: 28:25. Brankári: Giguere - Fernandez. 17.174 divákov. Stav série: 4:0, Anaheim postúpil do finále Stanleyho pohára.