Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Americká Svetová liga tímov tento rok bez Slovákov

SITA|Publikované 2. apr 2008 o 18:02

MIAMI 2. apríla (SITA) - V Miami na Floride sa v utorok uskutočnil draft tenistov, ktorí boli jednotlivým jedenástim účastníkom 33. ročníka americkej Svetovej ligy tímov (WTT) k dispozícii na doplnenie ...

MIAMI 2. apríla (SITA) - V Miami na Floride sa v utorok uskutočnil draft tenistov, ktorí boli jednotlivým jedenástim účastníkom 33. ročníka americkej Svetovej ligy tímov (WTT) k dispozícii na doplnenie súpisiek na sezónu 2008 k dávnejšie rozdeleným "žolíkom". WTT, ktorú v 70. rokoch minulého storočia spoluzakladala Billie Jean Kingová, na rozdiel od predchádzajúceho ročníka, keď za Kansas City Explorers hrala Jarmila Gajdošová (medzičasom reprezentuje Austráliu), bude bez slovenskej účasti.

Jednotkou výberu sa spomedzi 46 tenistov zo 17 krajín stal domáci veterán Justin Gimelstob, posila nováčika súťaže - Washington Kastles. V prvom kole draftu si kluby rozdelili aj Ramona Delgada, Jasmin Wöhrovú, Jana-Michaela Gambilla, Bethanie Mattekovú, Madison Brenglovú, Rennae Stubbsovú, Lisu Raymondovú, Tamarine Tanasugarnovú, Jaroslavu Švedovovú a Jelenu Lichovcevovú.

Prvou voľbou pri februárovom drafte "žolíkov" bola Lindsay Davenportová (Newport Beach Breakers). Nasledoval Andy Roddick, ktorý v prípade potreby posilní - rovnako ako Anna Kurnikovová - St. Louis Aces. Spomenutý Washington siahol po Serene Williamsovej, ktorej sestra Venus zamierila do kádra Philadelphia Freedoms. Slávna veteránka Martina Navrátilová poctila Boston Lobsters a John McEnroe zvýši šance New York Sportimes. Debloví špecialisti Bob a Mike Bryanovci budú k dispozícii Kansasu. Do začiatku sezóny môžu jednotlivé tímy angažovať ďalších "žolíkov". Davenportová sa práve v rámci WTT vlani 22. júla už približne šesť týždňov po pôrode syna Jaggera objavila na verejnosti s raketou v ruke ako členka tímu Sacramento Capitals, ktorý neskôr získal King Trophy pre šampióna.

Základná časť WTT 2008 sa uskutoční 3. - 23. júla (77 zápasov) a finálový turnaj v kalifornskom Roseville 24. - 27. júla (areál Allstate Stadium v lokalite Westfield Galleria). Duel medzi dvoma klubmi vo WTT tvoria dvojhra mužov, dvojhra žien, štvorhra mužov, štvorhra žien a miešaná štvorhra. Každé družstvo má dvoch mužov, dve ženy a prípadne "žolíka". Profesionálna liga sa vyznačuje mnohými v štandardnom tenisovom svete neznámymi pravidlami. Hrá sa na jeden set na päť víťazných gemov, podanie sa môže dotknúť pásky na vrchu siete, strany sa menia po štyroch gemoch a podobne. Pre konečný výsledok zápasu je rozhodujúci súčet získaných gemov a nie setov, čo má zabezpečiť napätie až do posledného súboja.


Súpisky účastníkov 33. ročníka americkej tenisovej Svetovej ligy tímov (WTT):

Boston Lobsters: Jan-Michael Gambill, Amir Hadad, Raquel Kopsová-Jonesová, Martina Navrátilová, Marie-Eve Pelletierová


Delaware Smash: Madison Brenglová, Christina Fusanová, Chris Haggard, Ryler de Heart, Liezel Huberová


Kansas City Explorers: James Auckland, Bob Bryan, Mike Bryan, Květa Peschkeová, Rennae Stubbsová, Dušan Vemič


New York Buzz: Nathan Healey, Gabriela Navrátilová, Vladimir Obradovič, Jaroslava Švedovová


New York Sportimes: Bethanie Matteková, John McEnroe, Hana Šromová, Jesse Witten, Brian Wilson


Newport Beach Breakers: Angelika Bachmannová, Lindsay Davenportová, Ramon Delgado, Bruno Echagaray, Michaela Paštiková


Philadelphia Freedom: Alex Bogomolov, Audra Cohenová, Travis Parrott, Lisa Raymondová, Venus Williamsová


Sacramento Capitals: Eric Butorac, Tammaryn Hendlerová, Jelena Lichovcevová, Dmitrij Tursunov, Sam Warburg


Springfield Lasers: Shenay Perryová, Todd Perry, Tamarine Tanasugarnová, Glenn Weiner


St. Louis Aces: Vladimir Ignatik, Anna Kurnikovová, Jelena Pandžičová, Travis Rettenmaier, Andy Roddick, Jasmin Wöhrová


Washinhton Kastles: Justin Gimelstob, Sacha Jonesová, Scott Oudsema, Mashona Washingtonová, Serena Williamsová

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.