Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Američania nezohnali na náhradu peniaze, ľadovec je nechcený

TASR|1. dec 2006 o 11:58

Beaver Creek 1. decembra (TASR) - Pod krídlami veľkého snehovo-ľadového orla na zjazdovke "Birds Of Prey" (Draví vtáci) sa neuskutočnia náhradné preteky ...

Beaver Creek 1. decembra (TASR) - Pod krídlami veľkého snehovo-ľadového orla na zjazdovke "Birds Of Prey" (Draví vtáci) sa neuskutočnia náhradné preteky alpského Svetového pohára. Americké stredisko Beaver Creek malo ambície i vôlu predĺžiť práve prebiehajúce 4-dňové pretekové "orgie" o ďalší zjazd a superkombináciu za zrušené súťaže vo Val dďIsere (9.-10. decembra), ale nezohnalo peniaze.

Na budúcotýždennú náhradu týchto dvoch súťaží potrebovali zhruba 2 milióny dolárov, chýbalo 300 tisíc. Sponzori v USA neprejavovali záujem, lebo podľa nich sa alpské lyžovanie stalo národným šampionátom Rakúska a to zámorských fanúšikov nebaví. "Je to frustrujúce, najfrustrujúcejší moment mojej kariéry vo FIS," uznal "trapas" pre rakúsku tlačovú agentúru APA Günther Hujara, dlhoročný popredný funkcionár Medzinárodnej lyžiarskej federácie a teraz riaditeľ jej zjazdárskych pretekov.

Prípadom Val dďIsere sa problémy nekončia, lebo v Európe je z hľadiska lyžovania katastrofálny začiatok zimy. V tom istom francúzskom stredisku hrozí aj zrušenie ženského zjazdu a super-G (16.-17. decembra), takisto mužské klasiky vo Val Gardene (kĺzavé disciplíny 15.-16.) a v Alta Badii (točivé 17.-18.). Ženám medzitým zrušili na 9. a 10. decembra plánovaný zjazd a superkombináciu vo švajčiarskom St. Moritzi. Už v októbri zrušili ouvertúru v Söldene a práve rakúske stredisko ponúklo pomoc s tým, že dokáže usporiadať oba technické slalomy a v oboch kategóriách. FIS však odpovedala negatívne, lebo v jej záujme nie sú ľadovccocé súťaže uprostred sezóny.

Súvisiace články