Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Američania nevzdávajú boj o OH 2024, ponúknu Los Angeles

V Los Angeles sa uskutočnili olympijské hry aj v roku 1984. Na snímke absolvujú bežci preteky na 5000 metrov. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 13. aug 2015 o 07:45

Už dvakrát v dejinách sa tam uskutočnili letné olympijské hry. Američania chcú ponúknuť mesto Los Angeles ako alternatívu za Boston, ktorý z hry o právo usporiadať najprestížnejšie športové podujatie v roku 2024 vypadol.

NEW YORK. Olympijský výbor USA (USOC) skúma možnosti kandidatúry mesta Los Angeles na usporiadanie OH 2024 po tom, ako Boston odstúpil z boja.

Vyhlásil to prezident organizácie Larry Probst.

Kandidatúra Bostonu sa stretla s nízkou podporou svojich obyvateľov. Myšlienka kandidovať na organizáciu najprestížnejšieho športového podujatia vyvolala nečakane kontroverznú reakciu.

Rezidenti mesta sa v anketách vyjadrovali skôr negatívne v obave, že podujatie výrazne zaťaží rozpočet.

Boston bol pôvodným americkým kandidátom na organizáciu OH 2024.

Prečo Boston vypadol z hry o usporiadanie OH?

Zámorská veľmoc chce preto predstaviť nového kandidáta, ktorým by mohlo byť Los Angeles. Prihlášky uzatvára Medzinárodný olympijský výbor 15. septembra.

"Sme presvedčení, že OH 2024 v našej krajine by boli úspešné a zorganizované na vysokej úrovni. Myslíme si, že mesto Los Angeles by bolo vhodným kandidátom," vyhlásil Probst.

losangeles_res.jpg

V Los Angeles sa uskutočnili olympijské hry aj v roku 1932. Archívna snímka ponúka náhľad na otvárací ceremoniál. FOTO - TASR/AP

V Los Angeles sa letná olympiáda konala aj v rokoch 1932 a 1984. Už istými uchádzačmi o OH 2024 sú Paríž, Rím, Budapešť a Hamburg.

Organizátora oznámi MOV v septembri 2017 na kongrese v peruánskej Lime.

Autor: TASR

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.