Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Američan Bode Miller občas jazdí opitý

Sportnet|Publikované 9. jan 2006 o 00:00

Hviezda alpského lyžovania Bode Miller sa postarala o ďalší rozruch. Svojrázny Američan v rozhovore pre televíznu stanicu CBS priznal, že niektoré preteky jazdí pod vplyvom alkoholu. Obhajca celkového prvenstva vo Svetovom pohári uznal, že tým riskuje ..

Hviezda alpského lyžovania Bode Miller sa postarala o ďalší rozruch. Svojrázny Američan v rozhovore pre televíznu stanicu CBS priznal, že niektoré preteky jazdí pod vplyvom alkoholu. Obhajca celkového prvenstva vo Svetovom pohári uznal, že tým riskuje svoj život, ale nemôže vraj zaručiť, že to nespraví znova.

"Lyžovať opitý je drsné. Niekoľkokrát mi bolo na štarte pekne zle," povedal dvadsaťosemročný zjazdár v relácií s názvom 60 minút. "Len si to niekedy skúste. Napríklad pri slalome si pripadáte, ako by ste každú sekundu narazili do bránky. Riskujete svoj život, rovnako ako pri jazdení autom v opitosti, lenže pri lyžovaní to nie je žiadny priestupok," dodal.

Miller nedávno pobúril verejnosť svojím postojom k dopingu, ktorý by sa podľa neho mal zlegalizovať. V sobotňajšom obrovskom slalome v Adelbodene obsadil 14. miesto, napriek tomu v celkovom poradí Svetového pohára ostal druhý. (čtk)

Súvisiace články