Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ambície Nitry skrotili

Sportnet|Publikované 11. mar 2009 o 23:00

MACKULÍNOVÁ ŠTEKLENIE V BRUCHU POCIŤUJETúžbu poraziť majstra nechali basketbalistky Nitry v autobuse. Maxima Broker, hoci opäť zďaleka nekompletná,

MACKULÍNOVÁ ŠTEKLENIE V BRUCHU POCIŤUJE

Túžbu poraziť majstra nechali basketbalistky Nitry v autobuse. Maxima Broker, hoci opäť zďaleka nekompletná, nedovolila druhú prehru v rade a s ambicióznym súperom si poradila hravo 84:59.

KOŠICE. Oproti sobotňajšiemu zápasu v Ružomberku, v ktorom žlto-modré prehrali, už hrala aj Salkauskeová, tréner Svitek mal teda zo stabilného kádra aspoň šesť hráčok (nastúpila aj Hricková, ktorú pokúšala choroba). Vypomôcť si však košický celok opäť musel aj omladinou, najvýraznejšiu šancu dostala z nádejí Mackulínová.

Nejde už o fazuľky

"Je to oveľa náročnejšie, než v juniorskej súťaži, ale pokúšam sa napredovať. Snažím sa nasávať nové informácie od trénerov i spoluhráčok," vraví rozohrávačka Miriama Mackulínová. Proti Nitre zaznamenala jediný bod, no na ihrisku strávila dosť času. "Bolo to pre mňa ťažké hrať proti tretiemu tímu tabuľky. Predsa len, to už nie je hra o fazuľky. Snažila som sa získať nejaké lopty v obrane, pretože ja tam na body veľmi nie som, i keď pár pokusov som mohla premeniť," pripustil 17-ročný talent.

Chodievala sa na ne pozerať

Mackulínová dostala v extralige šancu včera už piatykrát. Ešte ňou lomcuje nervozita? "Samozrejme, šteklenie v bruchu je pred každým nastúpením na zápas. Usilujem sa to nejako potlačiť a nemyslieť na to. Mám totiž okolo seba skúsené spoluhráčky, ktoré mi v prípade chyby zachránia krk." Ak by nedošlo k neuveriteľným problémom so zostvavou, tieto mladé dievčatá (včera v závere zaujala aj Draganovská) by si extraligové krsty ohňom v tejto sezóne asi neodbili. "Určite, pred sezónou sa mi o tom nesnívalo. Vždy to bolo pre mňa niečo úžasné, keď som sa na tieto hráčky chodievala pozerať do hľadiska. Teraz som medzi nimi. Chcem to využiť a nasať toho čo najviac. Robím aj nejaké individuálne veci naviac. Dúfam, že sa to vyplatí a výsledok sa časom ukáže," verí mládežnícka reprezentantka Slovenska.

ZAUJALO NÁS

Timková má dcérku!

KOŠICE. Bývalá basketbalistka majstrovského tímu (vtedy ešte pod názvami Delta a K Cero) a odchovankyňa Cassovie Košice Katarína Timková je čerstvou mamičkou. Ešte pred pár týždňami ju bolo možné vidieť na lavičke Cassovie ako asistentku, teraz má už iné, milé povinnosti. "Dcérka sa narodila v piatok v pôrodnici v Šaci, má 51 cm a 3600 gramov. Volá sa Ema, meno sme s priateľom Pavlom vybrali spoločne. Priezvisko má po ňom, takže sa volá Ondrejčová," prezradila nám 27-ročná K. Timková. Dodala, že ako mamička sa cíti super a malá jej robí zatiaľ len radosť. "V prvú noc po návrate z nemocnice nám prespala takmer celú, zobudila sa až o piatej, takže som sa aj vyspala," pousmiala sa známa tvár basketbalových paluboviek v Košiciach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.