Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ambície Drienova zostávajú nezmenené

Futbalisti Drienova budú nováčikom II. triedy. (Autor: Ján Fenčák)
Sportnet|Publikované 18. júl 2012 o 22:00

Po niekoľkých neúspešných sezónach sa sen o postupe do vyššej súťaže zmenil na realitu aj futbalistom Drienova. Vybojovali si účasť v II. triede ObFZ Prešov.DRIENOV. Pred začiatkom súťažného ročníka 2011/2012 sa o inom ani nehovorilo. Úvodné štyri kolá sa však Drienovčanom príliš nevydarili. Po šokujúcich trojbodových stratách doma s ľubotickým béčkom a v Chmeľove zverenci skúseného trénera Jozefa Korinka to ale nezabalili, stavili predovšetkým na skvalitnenie tréningového procesu, stúpla herná disciplína, kolektív sa stmelil, základná zostava stabilizovala. Oplatilo sa – do konca sezóny už Drienovčania nepoznali trpkosť prehry. Mali v súťaži jednoznačne najproduktívnejší útok a najspoľahlivejšiu obranu. Ich postup bol jasný dávno pred skončením sezóny.

Futbal v Drienove má bohatú históriu. Je to jeden z klubov Prešovského okresu , ktorý v minulosti s úspechom účinkoval aj v regionálnych súťažiach. Z viacerých príčin klesol až na samé dno. V súčasnosti na rozdiel od iných obcí v Drienove nemajú najmenší problém s nedostatkom hráčov, nezabúdajú ani na mládežnícke družstvá – žiaci sa tiež tešili z prvenstva v jednej z oblastných súťaží. Vytvorené podmienky pre futbal hlavne vďaka obecnému úradu, jedinému sponzorovi, sa zákonite odrážajú vo zvýšenej pohode v tomto futbalovom klube. V Drienove sa tiež môžu pochváliť novou sociálnou budovou vedľa ihriska, ktoré svojou kvalitou patrí k tomu najlepšiemu v širokom okolí.

Počas letnej prestávky sa káder nezmenil. „Určite s ním vystačíme aj v II. triede. Chceme hrať okulahodiaci útočný futbal, Uvedomujeme si, že sme nováčikom a zápasy v dvojke budú náročnejšie, no ak sa vyskytne šanca, pokúsime sa ju využiť a znovu zabojovať o najvyššiu postupovú priečku,“ prezradil zámery tréner Korinko.
Do začiatku novej sezóny odohrajú Drienovčania ešte dva prípravné zápasy. Najbližšiu nedeľu o 17. hod. hrajú v Nemcovciach a na generálku si pozvali o týždeň neskôr nemenej ambiciózne Šar. Michaľany.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.