Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Amatéri zo Chambery nečakane postúpili do osemfinále Francúzskeho pohára

TASR|Publikované 22. jan 2011 o 18:51

Amatérsky futbalový tím zo Chambery pokračuje v spanilej jazde vo Francúzskom pohári, keď sa už prebojoval do osemfinále.

PARÍŽ. V súboji so Stade Brest získali ďalší skalp účastníka Ligue 1, ktorého vyradili po penaltovom rozstrele.

Mužstvo z piatej ligy, ktorého mesto je známe najmä vďaka hádzanárskej Lige majstrov a neďalekým lyžiarskym svahom, priviedlo 3500 fanúšikov na svojom štadióne do vytrženia. V riadnom čase sa skončil duel nerozhodne 1:1, keď domáci v predĺžení prehrávali, ale štyri minúty pred koncom nadstavenia vyrovnal Malick Faye.

V penaltovej lotérii vyhrali domáci 4:3 a po Monaku vyradili ďalší špičkový tím. "Je to fantastické, ani nenachádzam slov," tešil sa obranca Fabien Tissot. "Bolo to pre nás veľmi, veľmi komplikované, keď sme prehrávali, ale vedeli sme, že to nesmieme vzdať."

Nadšenie netajil ani strelec rozhodujúceho gólu v rozstrele Remy Sahinovic: "V dvoch zápasoch s účastníkmi najvyššej súťaže sme dostali jediný gól. Bravó Chambery!". Informovala agentúra Reuters.

Výsledky sobotňajších stretnutí 16-finále francúzskeho futbalového Pohára (hralo sa na jeden zápas):

Chambéry SO - Brest 1:1, 4:3 na strely zo značky pok. kopu

Clermont Foot - Reims 1:3

Angers - Girondins Bordeaux 1:0

Nimes - Nancy 1:2 po predĺžení

Boulogne - Drancy 0:1

FC Nantes - Raon L´Etape 2:1

Quevilly - Martigues 1:1, 3:5 na strely zo značky pok. kopu

Fontenay - Lorient 0:1 po predĺžení