Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Alžbeta Tóthová mala pred Rakúskom menšiu trému

Sportnet|Publikované 13. nov 2002 o 23:00

Šurany - Ani by ste neverili, ako dlho môže trvať cesta na obyčajný majstrovský zápas. Alebo lepšie povedané pobyt mimo domova. Minulý týždeň v

utorok vycestovala výprava Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce do Nesvád, kde strávila noc pred dôležitým súbojom na palubovke Interu Bratislava. Ako je známe, Zemplínčanky na Pasienkoch triumfovali a do tabuľky si pripísali dôležité dva body. S michalovskou výpravou sa však domov nevrátilo kvarteto reprezentantiek - Andrea Šalatová, Denisa Glankovičová, Alžbeta Tóthová a Miroslava Kundratová - ktoré na druhý deň očakávali na poslednom z kontrolných zrazov pred blížiacou sa prvou fázou kvalifikácie na budúcoročné majstrovstvá sveta v Chorvátsku. "Ja som si medzitým odskočila domov do Zlatnej, kde som zašla pozrieť príbuzných i známych. Vo štvrtok som sa však už hlásila reprezentačnému kormidelníkovi Vojtechovi Marešovi," upresnila jedna zo spomínanej štvorice Alžbeta Tóthová (na snímke). V rámci spomínaného sústredenia odohrala slovenská reprezentácia tri prípravné stretnutia. V tom prvom porazili na šurianskej palubovke nebezpečné Rakúsko presvedčivo 30:21 (14:9). Pravda, kormidelníkovi rakúskeho výberu Ollemu Eliasenovi chýbali tri najväčšie opory Fridirkasová, Lefterová a Sypkuviene. A možno aj preto Alžbeta Tóthová nastrieľala do siete brankárky Rusnačenkovej štyri góly. "Tento duel bol pre mňa špecifický najmä preto, že bol po dlhšej dobe pre mňa prvý na slovenskej pôde. Predtým som reprezentovala hlavne na turnajoch v zahraničí. Mala som spočiatku trému, ale akonáhle som sa oťukala, získala som potrebné sebavedomie a zaznamenala som aj štyri góly," vravela nám včera zo Šurian, kde sa Slovenky pripravovali na generálku na blížiaci sa súboj proti Macedónsku, keď hostili hádzanárky Česka. Ešte predtým, v utorok, sa predstavili v Olomouci, kde zverenky Jozefa Zerzáňa porazili 26:23 (15:12). Tento duel bol zvláštny najmä tým, že práve na Hanej odohrali slovenské reprezentantky aj povestný zápas z februára 1999, keď podľahli Češkám o osem gólov, čo im zahatalo cestu na svetový šampionát. "V úvode bolo trochu cítiť, že onen súboj ešte z našich spomienok nevymizol. Samotný zápas však ukázal, že Češky sme mali poraziť minimálne rozdielom desiatich gólov. Hrali sme však katastrofálne v obrane a hlavne preto sme vyhrali iba o tri góly. Tréner Mareš ma postavil od začiatku medzi Dubajovú a Kormanovú na strednú spojku a o spolupráci s nimi sa radšej nevyjadrujem," prezradila mierne sklamaná kanonierka, ktorá vyšla v Olomouci strelecky naprázdno.

Včera nastúpila spolu s ďalšími Michalovčankami na šuriansku odvetu a už dnes by mala na pár dní pricestovať domov, lebo už v nedeľu začína ďalšie sústredenie slovenskej reprezentácie pred spomínaným súbojom s Macedónskom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.