Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Alpay a Beckham sa napádali

Sportnet|14. okt 2003 o 00:00

Predstavitelia Európskej futbalovej únie (UEFA) vyjadrili včera spokojnosť s bezpečnostnými opatreniami Tureckého futbalového zväzu počas sobotňajšieho rozhodujúceho zápasu 7. kvalifikačnej skupiny ME 2004 proti Anglicku, no zároveň potvrdili, že turecká


K incidentu medzi tureckým obrancom Alpayom Özalanom (vpravo) a Davidom Beckhamom prišlo už na trávniku po nepremenenom pokutovom kope anglického kapitána. FOTO - ČTK/AP

strana sa pravdepodobne za „maličké nedostatky“ nevyhne ani pokute.

Počas súboja, ktorý sa skončil remízou 0:0 a posunul priamo na šampionát Angličanov, sa na ihrisko dostalo niekoľko predmetov a v hľadisku sa objavili ohne a delobuchy. Disciplinárna komisia UEFA sa bude všetkými problematickými záležitosťami počas záverečného dňa kvalifikácie EURO 2004 zaoberať na svojom zasadnutí 30. októbra.

Okrem Turkov však trest môže dostať aj anglická FA, a to za incidenty hráčov v tuneli k šatniam po skončení prvého polčasu. UEFA v tomto prípade ešte čaká na správu talianskeho rozhodcu Pierluigiho Collinu. „Tureckí predstavitelia odviedli nesmierne náročný kus práce, aby zabezpečili celkovú bezpečnosť tohto zápasu, a z tohto aspektu sme s organizáciou stretnutia veľmi spokojní. Vyskytli sa však aj nejaké incidenty, o ktorých nás informoval delegát a následne sme začali štandardné disciplinárne konanie,“ povedal šéf tlačového oddelenia UEFA Mike Lee.

V prestávke zápasu sa do potýčky dostali kapitáni oboch tímov Alpay Özalan a David Beckham. Hviezda Realu Madrid po zápase tvrdila, že Turek sa mu vysmieval po nepremenenej penalte a ďobol ho palcom do tváre. Alpay, ktorý hráva v anglickej Aston Ville, zasa povedal, že Beckham ho potlačil na ceste do šatní a on následne spadol. Potom sa údajne medzi oboch rivalov zamiešalo niekoľko ďalších hráčov. Nervozitu vyriešil Collina pozvaním si oboch kapitánov počas prestávky do svojej šatne.

„Rozhodca nás usadil vo svojej šatni a povedal, že ak budú incidenty pokračovať, oboch nás bez mihnutia oka vylúči. Ja som sa však Beckhamovi nevysmieval. Povedal som mu iba, aby neprovokovali divákov,“ vyjadril sa Alpay Özalan. Anglický bulvár si už na vysokom tureckom stopérovi zgustol a vyzýva všetkých, aby Alpayovi zabránili pokračovať v kariére na Britských ostrovoch. „Počul som už, čo hovoria niektorí fanúšikovia Villy, a videl som, čo je v novinách. Nemyslím si, že je to férové a možno to ovplyvní moje rozhodovanie o ďalšej kariére,“ povedal Alpay. (sita, reuters)

Súvisiace články