Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Allison už nikdy nechce hrať v Bostone, máli sa mu výška ponúkanej zmluvy

TASR|27. sep 2001 o 11:51

Boston 27. septembra (TASR) - Obmedzený voľný hráč hokejového klubu zámorskej NHL Bostonu Bruins Jason Allison, ktorý v minulej sezóne skončil v konečnej tabuľke produktivity NHL po základnej časti...

Boston 27. septembra (TASR) - Obmedzený voľný hráč hokejového klubu zámorskej NHL Bostonu Bruins Jason Allison, ktorý v minulej sezóne skončil v konečnej tabuľke produktivity NHL po základnej časti na treťom mieste s 95 bodmi, oznámil svoju nechuť hrávať v drese "medveďov" po minulotýždňovom neúspechu v rokovaniach o jeho novej zmluve.

Ani tieto rokovania nepriniesli žiadny výsledok, čo tak znechutilo Allisona, že avizoval úmysel už nikdy neobliecť dres Bostonu. Klub ponúka Allisonovi, ktorý požaduje za rok 9 miliónov dolárov, ale pravdepodobne by sa uspokojil i s 8 miliónmi, značne nižšiu sumu niekde okolo 6 miliónov dolárov. Na porovnanie - kapitán Toronta Maple Leafs Fín Mats Sundin, ktorý získal v sezóne 2000-2001 74 bodov, zarobí v ročníku 2002-2003 9 miliónov. "Myslíme si, že Jason je výborným hráčom a môže byť ešte lepším. No zatiaľ ním nie je. Odohral iba 18 stretnutí v play off. Na lepší kontrakt si musí počkať," povedal prezident Bostonu Harry Sinden.

Súvisiace články