Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Allison s Pálffym a Deadmarshom, žiaria mu oči, keď počuje meno Ziggy

TASR|25. okt 2001 o 13:42

Los Angeles/Boston 25. októbra (TASR) - Čerstvá akvizícia zámorského tímu NHL Los Angeles Kings Jason Allison sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví ...

Los Angeles/Boston 25. októbra (TASR) - Čerstvá akvizícia zámorského tímu NHL Los Angeles Kings Jason Allison sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví v útočnej formácii po boku Slováka Žigmunda Pálffyho už vo štvrtkovom stretnutí proti Tampe. V tomto zložení spoločne s Adamom Deadmarshom sa už predstavili na prvom tréningu.

Dvadsaťšesťročný center, ktorý podpísal s kráľmi trojročný kontrakt za 20 miliónov dolárov, si podľa vlastných slov vybral LA i preto, aby si mohol zahrať po boku slovenského krídelníka. "Oči mu len tak žiarili, keď hovoril o Ziggym. Myslím, že spolu utvoria jeden z najlepších tandemov v NHL. Keď k nim pridáte Deadmarsha, uvidíte všetko - rýchlosť, silu i šikovnosť," povedal Allisonov agent Bryant McBride.

Dvojicu Jason Allison, Mikko Eloranta vymenil generálny manažér Los Angeles Dave Taylor za Slováka Jozefa Stümpela a Glena Murraya. "Potrebovali sme získať dominatného hráča na post prvého centra, naviac Jason je mladý hráč a určite sa ešte bude zlepšovať," povedal Taylor o piatom najproduktívnejšom hráčovi minulej sezóny, ktorý sa stal s 95 bodmi najlepšie bodujúcim hráčom Bostonu už tretíkrát po sebe. "Zo všetkých klubov, ktoré sa o mňa zaujímali, by som si na prvom mieste vybral práve LA. Je to výborné a mladé mužstvo. Každým rokom bude lepšie a lepšie a ja dúfam, že mu v tom pomôžem," vyjadril sa samotný Allison, ktorý sa v januári po prvý raz predstavil i v All Stars stretnutí NHL.

Súvisiace články