Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Allena s Kovalíkom vo Svite strieda George a Smith

Obmenený káder. BK Iskra Svit pristúpila k hráčskym zmenám. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 19. jan 2013 o 00:00

S výrazne obmeneným kádrom sa predstavia v dnešnom extraligovom derby zápase v Spišskej Novej Vsi basketbalisti Iskry Svit.

Káder „medveďov“ opustil Američan Curtis Allen i Boris Kovalík. Naopak, novými tvárami sú Američania Kent Ravone George a Sean Smith.

SVIT. Nelichotivé postavenie BK Iskra Svit, ktorý je dlhodobo na poslednej priečke tabuľky, donútilo vedenie BK konať. Ako nám naznačil prezident klubu Ján Drobný, určite to nie sú posledné zmeny v kádri.

Curtis Allen dosiahol v prebiehajúcej sezóne priemer 14,5 bodov, 4,8 doskokov a 2,2 asistencií na zápas. Boris Kovalík nastupoval do stretnutí len sporadicky.

„S obidvoma sme sa rozlúčili z výkonnostných, resp. mentálnych dôvodov. Už teraz môžem povedať, že určite budú nasledovať aj ďalší. Pracovať budeme len s tými hráčmi, ktorí pôjdu vždy na sto percent a budú bojovať za náš klub na hranici svojich schopností. Týka sa to všetkých hráčov bez výnimky,“ povedal Drobný.

Favoritom sú domáci

V predchádzajúcich troch vzájomných súbojoch tejto sezóny ťahali Sviťania so Spišiakmi zakaždým za kratší koniec povrazu. Aj v dnešnom dueli sú favoritom domáci.

„Sám som zvedavý, ako to dopadne, keďže na zápas ideme s výrazne obmeneným kádrom. Očakávam však veľmi dobrý zápas a myslím si, že fanúšikovia oboch tímov sa majú na čo tešiť. Verím, že s jeho úrovňou budú spokojní,“ poznamenal Drobný.

Kent Ravone „Ray“ George (193 cm, rok narodenia 1983, pozícia 1, 2) začal s basketbalom na univerzite v Alabame. V minulosti hrával v BC Viedeň v Rakúsku, v estónskom TTU, českých Svitavách a naposledy v mužstve mexického Nogales.

Priaznivcom svitského basketbalu môže byť známy zo svojho pôsobenia v BK Svit, keď tu pred tromi rokmi prišiel na záver sezóny. Sean Smith (201 cm, 1985, pozícia 3, 4) vyšiel z univerzity N. Illinois.Súvisiace články