Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

All Stars NHL opäť bez Hejduka - hviezdy protestujú

TASR|29. jan 2004 o 17:29

Denver 29. januára (TASR) - Tradičný a divácky atraktívny zápas All Stars v zámorskej hokejovej NHL stráca podľa viacerých médií na kredite. Druhý rok ...

Denver 29. januára (TASR) - Tradičný a divácky atraktívny zápas All Stars v zámorskej hokejovej NHL stráca podľa viacerých médií na kredite. Druhý rok po sebe bude totiž v prestížnom stretnutí chýbať útočník Colorada Avalanche Milan Hejduk, ktorý bol v minulej sezóne najlepším kanonierom základnej časti NHL a v prebiehajúcej je tretím najproduktívnejším hráčom hviezdami nabitého tímu z Denveru. Zloženie All Stars tímov tvoria generálni manažéri a vedenie súťaže, jedine úvodné formácie si svojimi hlasmi poskladajú zámorskí fanúšikovia.

Minuloročnú absenciu Hejduka, ktorého len nedávno vyhlásili za Hráča týždňa v NHL, okomentoval kanonier Detroitu Red Wings Brett Hull ako zahanbujúcu. "Ak nezavolajú Hejduka, tak potom, čo je vlastne myšlienkou zápasu All Stars," nešetril aktuálnou kritikou Hejdukov fínsky spoluhráč Teemu Selänne, ktorý len nedávno poznamenal, že hokej v NHL sa uberá deštruktívnym smerom.

Hejduk má v prebiehajúcej sezóne v 50 zápasoch bilanciu 24 gólov a rovnaký počet asistenciu, čo len zvýrazňuje jeho ofenzívnu všestrannosť. "Hejduk má stabilne kvalitné výkony už niekoľko rokov. Má neuveriteľne rýchle ruky, ktorého z neho robia hokejového špecialistu," dodal jeho švédsky spoluhráč Peter Forsberg.

Súvisiace články