Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Alfredsson z trojice čakajúcich senátorov najbližšie k zmluve

TASR|9. sep 2001 o 19:10

Ottawa 9. septembra (TASR) - Situácia okolo podpisov kontraktov slovenských hokejistov Mariána Hossu a Zdena Cháru so zámorským klubom NHL Ottawou Senators stále nie je definitívne doriešená. V utorok začína "senátorom" prípravný kemp a je takmer isté, že obaja Slováci, ako i švédsky kapitán Ottawy Daniel Alfredsson, sa na ňom nezúčastnia.

Istý progres v rozhovoroch s právnym poradcom klubu Peterom Chiarellim zaznamenal iba švédsky hokejista, ktorý podľa informácií ottawského periodika The Sun priblížil svoje požiadavky ku klubovým na rozdiel 200.000 dolárov. Alfredssonov agent J.P. Barry predostrel návrh jeho klienta na podpis jednoročného kontraktu zahrňujúceho v prípade spokojnosti s jeho výkonmi interesantné finačné bonusy, no stále to nepostačuje na prekonanie názorových rozdielov.

V prípade Zdena Cháru rokoval jeho agent Matt Keator osobne s vedením klubu na turnaji nováčikov v Hull, no k výsledku sa nedopracoval. "Nie som ani optimista, ani pesimista, no nemyslím si, že sme už vyčerpali všetky možnosti. Musíme si ešte prediskutovať niekoľko záležitostí," povedal Keator.

Súvisiace články