Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Alfredsson verí v kontrakt už v priebehu budúceho týždňa, Chára chce istotu

TASR|30. aug 2001 o 15:42

Ottawa 30. augusta (TASR) - Rokovania o nových zmluvách trojice kľúčových hokejistov Ottawy Senators Švéda Daniela Alfredssona a Slovákov Mariána Hossu a Zdena Cháru s vedením klubu zatiaľ nepriniesli žiadne výsledky

. Švédsky kapitán senátorov však dúfa, že udalosti naberú rýchly spád už v priebehu budúceho týždňa.

"Nepovedal by som, že rokovania napredujú rýchlo, no najbližší týždeň sa to môže razom zvrtnúť. Myslím, že obom stranám záleží na čo najskoršom podpise nových kontraktov," vyjadril sa reprezentant Tre kronor a pokračoval s vyhliadkami tímu do budúcej sezóny: "Naše mužstvo sídli v meste s malým trhom a nemôžeme si dovoliť žiadne zranenia, lebo nedisponujeme takým potenciálom ako bohaté americké kluby z New Yorku či Washingtonu."

Alfredsson očakáva zárobok minimálne 7 miliónov dolárov za dva roky, jeho slovenský spoluhráč z útoku Marián Hossa prostredníctvom agenta Jiřího Crhu požaduje zvýšenie zo 675.000 na 3 milióny, nová posila z Islanders Chára by mal podpísať kontrakt vo výške približne jedného milióna. Agent najvyššieho muža NHL Matt Keator vyhlásil: "Niektoré body sme už trochu prerokovali, no v ďalších sme sa naopak zatiaľ nikam nedostali. Zdeno by už mal rád istotu, no zatiaľ je veľmi trpezlivý. Hlavná vec je, že v každom prípade chce hrať za Senators."

Súvisiace články