Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Alfredsson predbehol Hossu s Chárom, podpísal ročný kontrakt na 3 milióny

TASR|22. sep 2001 o 14:55

Ottawa 22. septembra (TASR) - Z trojice zmluvne nezaviazaných opôr tímu zámorskej NHL Ottawy Senators, medzi ktoré patria aj Slováci Marián Hossa a ...

Ottawa 22. septembra (TASR) - Z trojice zmluvne nezaviazaných opôr tímu zámorskej NHL Ottawy Senators, medzi ktoré patria aj Slováci Marián Hossa a Zdeno Chára, sa prvý so senátormi dohodol Švéd Daniel Alfredsson. Tréningový kemp senátorov síce už prebieha, no súčasné hviezdy slovenskej extraligy, by mali podpísať nové kontrakty až tesne pred začiatkom sezóny.

"Myslím si, že klub sa nepokúsi zaplniť Hossove a Chárove miesta niekým iným. Sú to až príliš dobrí hráči. Do začiatku sezóny je ešte stále takmer mesiac a netreba robiť paniku. Už po prípravných zápasoch sa celá záležitosť pohne ďalej," vyhlásil nedávno obranca Senators Wade Redden.

Švéd Alfredsson, za ktorého po zranení zaskakoval práve Hossa, predĺžil zmluvu o jeden rok s príjmom 3 milióny dolárov. Podmienky zmluvy zaručujú 28-ročnému kapitánovi senátorov, ktorý sa k svojmu tímu pripojí v nedeľu v Toronte, od júla budúceho roka štatút obmedzeného voľného hráča.

Počas šiestich sezón zaznamenal spoluhráč Slovákov Mariána Hossu a Zdena Cháru, v 396 zápasoch 123 gólov a 216 asistencií a na trestnej lavici si odsedel celkovo 148 minút. Do prestížných All star zápasoch ho nominovali trikrát v rokoch 1996-98.

pe pb

Súvisiace články