Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Alexander Nagy: Bude to veľká strategická hra

Harcovník v civile. Alexander Nagy vie, že proti Bratislave ich čaká ťažká šichta. (Autor: veja)
Marián Špacai|Publikované 27. máj 2014 o 22:00

Vo finále vodnopólovej extraligy si to rozdajú favorizované tímy Bratislavy a košických Modrých Drakov.

Predpoklady sa naplnili. Prvé dejstvo veľkého finále aktéri odohrajú už dnes v metropole východu.

KOŠICE. Dnes o 18.30 hod. sa v košickej krytej plavárni uskutoční prvé finálové stretnutie Pharma Group extraligy vo vodnom póle medzi ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto a Sláviou UK Bratislava.

Keďže vzájomné zápasy z nadstavbovej časti sa rátajú, vstúpia oba tímy do finále už za stavu 1:1 na stretnutia. Hrá sa na štyri víťazné duely.

So zdravým rešpektom

„Do finále vstúpime so zdravým športovým rešpektom pred súperom. Uvedomujeme si totiž, že v sezóne nás porazil trikrát a my sme ho zdolali len raz,“ priznáva najskúsenejší hráč Modrých Drakov Alexander Nagy.

Našťastie, víťazstvo Košičanov prišlo v pravý čas, teda v nadstavbovej časti, čo sa počíta aj pre finále.

„Áno, doma sme ich v nadstavbe porazili, ale potom sme u nich neuspeli, takže do toho ideme za stavu 1:1. Oni vyhrali posledný vzájomný duel, takže môžu byť na koni. Navyše, ich veľkou výhodou je, že prvenstvom v dlhodobej časti si vybojovali právo domáceho prostredia v prípadnom rozhodujúcom súboji. Na všetko však musíme teraz zabudnúť, bude to veľká strategická hra. Ja osobne sa teším na každý jeden zápas, nehovoriac o finálovom,“ pokračuje ostrieľaný center.

Zrodí sa „veľký“ hráč?

Netreba zdôrazňovať dôležitosť dnešného domáceho stretnutia. Ak by totiž draci cestovali na dva zápasy do hlavného mesta za stavu 1:2, neveštilo by to nič dobré.

„Na to ani nemyslím. Na dnešný zápas sa treba sústrediť, lebo bude ozaj dôležitý,“ uvedomuje si A. Nagy.

Podľa neho mužstvá sa poznajú už tak dobre, že sa nemajú čím zaskočiť.

„Rozhodne momentálna forma. Bratislava hrá dlhodobo pekné vodné pólo a úspech im prináša najmä disciplína. Prekvapiť sa nemáme čím, jedine, že by niekto z mladých chlapcov vytiahol niečo, čo v ňom bolo doteraz skryté. Ak by to bol niekto z nášho tímu, prial by som mu to, lebo takto vznikajú  'veľkí' hráči,“ dodal vodnopólový svetobežník, ktorý sa na sklonku kariéry vrátil do Košíc.

Autor: Marián Špacai

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.