Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Osemfinalista US Open o podozreniach: Nemôžem ovplyvniť, čo sa píše

Alexandr Dolgopolov sa teší z postupu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 3. sep 2017 o 11:07

Útvar integrity tenisu skúma podozrivý zápas Alexandra Dolgopolova s Brazílčanom Thiagom Monteirom.

NEW YORK. Ukrajinský tenista Alexandr Dolgopolov už je v osemfinále grandslamových US Open v New Yorku proti Španielovi Rafaelovi Nadalovi.

Nemôže však hľadieť iba vpred. Okolie čoraz zvedavejšie, ako sa vyvíja prípad podozrivých úkazov na stávkovom trhu z 20. augusta v súvislosti so zápasom 28-ročného niekdajšieho 13. hráča svetového rebríčka ATP Dolgopolova v prvom kole prípravného podujatia v americkom Winstone-Saleme v Severnej Karolíne proti Brazílčanovi Thiagovi Monteirovi, v ktorom prehral 3:6, 3:6.

"Sám som zašiel za ľuďmi z Útvaru integrity tenisu a pokúsil som sa dať im všetky informácie, aby sa to vyriešilo rýchlejšie," prezradil aktuálne 64. muž hodnotenia po tom, ako v sobotu v treťom kole v lokalite Flushing Meadows prekonal Srba Viktora Troického 6:1, 6:0, 6:4.

V osemfinále na veľkej štvorke je premiérovo od medzinárodných otvorených majstrovstiev USA 2011.

V rovnakej sezóne dokonca bol vo štvrťfinále na Australian Open v Melbourne. "TIU mi nepovedal nič o štádiu skúmania. Nepýtal som sa. Pýtali sa ma na určité veci, otázky kládli oni. To je celé. Nemôžem robiť nič viac," skonštatoval Ukrajinec Alexandr Dolgopolov.

Vylúčil, že záležitosť má dopad na jeho pohodu: "Vidíte, hrám. Som v poriadku a darí sa mi. Pochopiteľne, že tá vec je mrzutá, ale to je všetko. Keď ľudia chcú niečo napísať, urobia to. Nemôžem to ovplyvniť, nie je to v mojej moci."

Hovorca TIU Mark Harrison povedal, že sa k nim doniesol rozruch na trhu s hazardom, ale príslušné dianie len vyhodnocujú, nedostalo sa do režimu vyšetrovania. Harrison pripomenul, že k podozrivým stávkovým úkazom môže viesť mnoho iných faktorov než korupčných.

Pochopiteľne, že tá vec je mrzutá, ale to je všetko. Keď ľudia chcú niečo napísať, urobia to. Nemôžem to ovplyvniť, nie je to v mojej moci.


Alexandr Dolgopolov, ukrajinský tenista

Dolgopolov proti Monteirovi spočiatku bol pomerne jasným favoritom s kurzom 1,37, ale približne dve hodiny pred začiatkom stretnutia stúpol na 1,67 a neskôr dokonca na 3,15. Takýto záujem tipujúcich o vklady na Brazílčana výrazne naznačil, že v pozadí mohli byť hazardéri s internou informáciou o výsledku Ukrajinca už v predstihu.

Dolgopolov v prvom sete získal iba štyri fiftíny na returne a do konca duelu si nevypracoval ani jeden brejkbal, čo sa mu za sezóny 2016 a 2017 predtým stalo iba dva razy - zhodne proti legendárnemu Švajčiarovi Rogerovi Federerovi, podotkol web Tenisový svet. Naopak, Monteiro premiérovo v kariére na tvrdom povrchu na takejto úrovni nečelil žiadnemu brejkbalu.

V siedmich predchádzajúcich súbojoch prišiel o servis dovedna 31-krát.

Dolgopolov nedal Viktorovi Troickému žiadnu šancu: fotogaléria

3.9.2017

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.