Roland Garros 2022: Alex Molčan nestačil na Novaka Djokoviča

Alex Molčan vs. Novak Djokovič: ONLINE prenos z Roland Garros 2022.
Alex Molčan vs. Novak Djokovič: ONLINE prenos z Roland Garros 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. máj 2022 o 10:00 (aktualizované 25. máj 2022 o 19:10)

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu 2. kola Roland Garros 2022: Alex Molčan - Novak Djokovič.

PARÍŽ. Alex Molčan a Novak Djokovič dnes hrali 2. kolo dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros 2022.

Slovenská tenisová jednotka postúpila cez Argentínčana Federica Coriu, srbská svetová jednotka si poradila s Japoncom Jošihitom Nišiokom.

Zápas bude mal špeciálnu príchuť najmä pre Molčanovho nového trénera Mariána Vajdu, ktorý predtým dotiahol práve Djokoviča k zisku dvadsiatich grandslamových titulov. Teraz zažili prvý súboj proti sebe.

Molčan predviedol bojovný výkon, ale podľa očakávaní vyhral Djokovič po setoch 6:2, 6:3, 7:6(4).

Tenis ste sledovali s nami.

ONLINE PRENOS: Alex Molčan - Novak Djokovič (Roland Garros 2022, 2. kolo, dnes)

Molčan
Molčan sa za svoj výkon proti svetovej jednotke vôbec nemusí hanbiť, s trochou šťastia by možno aj vyhral tretí set, ale v ňom Djokovič ukázal veľkosť v dôležitých momentoch, čo potvrdil aj v tajbrejku. Zápas sa napokon pretiahol cez dve hodiny a Djokovič je určite rád, že nestratil tretí set a ušetril sily do ďalšej fázy turnaja. V tretom kole ho čaká zápas so slovinským tenistom Aljažom Bedenem. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších tenisových prenosoch!
Koniec zápasu
7:6
importantDruhý mečbal už znamená koniec skvelého tretieho setu, Molčan poslal bekhend do siete a Djokovič oslavuje postup do tretieho kola po setoch 6:2, 6:3 a 7:6(4)!
6-4
Molčan vytiahol skrátenie, ktoré Djokovič nedostal cez sieť a prvá šanca nie je premenená.
6-3
importantMolčan však v tejto výmene neudržal nervy, jeho bekhend skončil v sieti a Djokovič má hneď tri mečbaly!
5-3
Nečisto trafený forhend Djokoviča ešte dáva Molčanovi malú nádej.
5-2
Priamy bod pre Djokoviča, ktorý už je veľmi blízko k víťazstvu.
4-2
Djokovič si prišiel na sieť po víťazný úder a strany sa menia za stavu 4:2 v prospech svetovej jednotky.
3-2
To je veľká škoda, pretože Molčanov forhend sa odrazil od pásky mimo.
2-2
V tejto výmene mohol Djokovič niečo vymyslieť, ale napokon odpálil forhend.
2-1
Forhend do protipohybu Molčana zafungoval.
1-1
Djokovič odpovedá esom na stred.
0-1
Molčan si na sieti situáciu postrážil a zahral po dvoch smečoch aj volej.
6:6
Dlhý bekhendový return Molčana znamená Djokovičove vyrovnanie na 6:6, takže tretí set sa rozhodne v tajbrejku.
A-40
Ale k setbalu to nestačí, pretože prišiel zle trafený forhend.
40-40
Vynikajúce Molčanove bekhendy, ktorý si prišiel po víťazný bekhend po čiare a gem dostáva na zhodu.
40-30
Priamy bod Djokoviča prichádza v kľúčovej chvíli.
30-30
Ale v tejto výmene mal Djokovič smolu, páska jeho úder spomalila a Molčan trafil víťazný forhend po čiare.
30-15
Aj so šťastím zahral volej Djokovič na sieti, ktorý už Molčan nedobehol.
15-15
Dlhý forhend Djokoviča skončil za základnou čiarou.
15-0
Djokovič podáva druhýkrát pod tlakom, ale teraz začal úspešným dropshotom.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.
5:6
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6
Molčan rozhodol výmenu bekhendom po čiare, ktorý Djokovič nevrátil do kurtu a slovenský tenista vedie 6:5 v treťom sete.
30-40
Gem ešte nekončí, Molčan trafil bekhend do siete.
15-0
Dlhý bekhend Molčana, ktorý bojuje o zaistenie v tajbrejku v treťom sete.
5:5
Djokovič si to skúsene dohral na sieti po dobrom útoku a vyrovnáva na 5:5 v treťom sete.
40-30
Priamy bod znamená gembal a Molčanova šanca je minulosťou.
30-30
Presvedčivý útok Djokoviča, ktorý dokončil smečom.
15-30
Ale Djokovič nečakane chybuje z bekhendu a Molčan je naozaj blízko k setbalom.
15-15
V tejto výmene nemal Molčan nárok, keď Djokovič pritlačil a zahral víťazný forhend.
0-15
Djokovič začína podanie na udržanie v treťom sete ľahkou chybou z bekhendu pri sieti.
4:5
4:5
4:5
Molčan zakončil gem esom na stred, odvrátil dôležitý brejkbal a vedie 5:4 v koncovke tretieho setu.
40-A
Ani s druhým podaním Molčana si Djokovič neporadil.
40-40
Ten sa Molčanovi podarilo odvrátiť tretím priamym bodom v geme.
40-30
importantAle Djokovič má brejkbal, skrátenie Molčana dobehol a trafil víťazný bekhend!
30-30
Vykompenzoval ju ďalším bodom z podania.
30-15
Ale dvojchyba dostáva Molčana do kritickej situácie.
15-15
Priamy bod môže Molčana povzbudiť.
15-0
Molčanova defenzíva nestačila na Djokovičov smeč.
4:4
To však bolo všetko v tomto geme, Molčan vyhodil forhend a Djokovič sa doťahuje na 4:4 v treťom sete.
40-15
Parádny víťazný forhendový return Molčana si vyslúžil potlesk.
40-0
Djokovič bol ľahkovážny na sieti, keď zahral do miesta, kde stál Molčan, ale jeho pokus o lob bol dlhý.
30-0
V ďalšej výmene Molčan nepochodil forhendom, ktorý poslal do siete.
15-0
Pekná výmena skončila víťazným forhendom Djokoviča na základnú čiaru.
3:4
3:4
Forhend Djokoviča dopadol tesne za základnú čiaru a Molčan sa dostáva do vedenia 4:3 v treťom sete.
15-40
Eso Molčanovi prinieslo dva gembaly.
15-30
Dva presné forhendy Molčanovi stačili na získanie bodu.
15-15
Pekné Molčanove skrátenie, ktoré zaskočilo Djokoviča.
15-0
Djokovič sa tlačil do forhendu Molčana a dočkal sa chyby.
3:3
Vzápätí Djokovič trafil ďalšie eso a vyrovnáva na 3:3 v treťom sete.
40-0
Eso Djokoviča potvrdila empajrová rozhodkyňa.
30-0
Nedokázal sa Molčan ubrániť dobre umiestneným úderom Djokoviča.
15-0
Molčanov bekhend letel do siete.
2:3
2:3
2:3
Ďalší priamy bod a Molčan otáča v treťom sete na 3:2, čo je pozitívna správa.
30-40
Ale takisto dopadol aj Djokovičov bekhendový return a Molčan má gembal.
30-30
Sklamanie pre Molčana, ktorého čopovaný bekhend skončil v sieti.
15-30
Priamy bod pre Molčana.
15-15
Molčan odpovedá víťazným forhendom na pravú čiaru.
15-0
Djokovič sa však možno ešte viac naštval a trafil vynikajúci dropshot.
2:2
importantA je to tu, Djokovičov forhend po čiare nebol presný a prvýkrát stráca svoje podanie, takže Molčan vyrovnáva na 2:2 v treťom sete!
40-A
importantDruhý brejkbal si Molčan vybojoval aktívnou hrou a na sieti zahral dva vynikajúce voleje!
40-40
Ten však Djokovič s prehľadom odvrátil, Molčanov bekhend sa nedostal cez sieť.
30-40
importantDjokovič trafil forhend do siete a Molčan sa konečne dočkal prvého brejkbalu v zápase!
30-30
Molčan sa nenechal nachytať a na sieti ľahko zakončil.
30-15
Nepresný Djokovičov bekhend po dlhšej dobe.
30-0
Víťazný krížny bekhend pre Djokoviča, ktorý kráča za potvrdením brejku.
15-0
Djokovičove eso von z kurtu.
2:1
2:1
2:1
importantMolčan robil všetko, čo sa dalo, ale posledný volej na sieti vôbec netrafil a svetová jednotka ide do vedenie 2:1 v treťom sete!
A-40
importantSkrátenie už Djokovič očakával a dobehol, nakoniec si prišiel volejom po tretí brejkbal!
40-40
Aj ten Molčan odvrátil, keď zakončil forhendom z druhého úderu.
A-40
importantLenže Djokovič hrá proste výborne, teraz po dlhom returne zahral víťazný forhend a má druhý brejkbal!
40-40
Ale Molčan sa ešte nevzdáva a vytiahol opäť parádny dropshot.
40-30
importantMolčanov forhend zastavila sieť a Djokovič má prvý brejkbal v treťom sete!
30-30
Djokovič vyvíjal na Molčana postupný tlak a donútil ho k chybe.
15-30
Dlhý forhendový return Djokoviča, čo sa nestáva často.
15-15
Vyhodený bekhend Molčana za základnú čiaru.
0-15
Djokovič sa dlho bránil, ale Molčan vymyslel skvelý dropshot.
1:1
Priamy bod k tomu a rýchlo je vyrovnané 1:1 v treťom sete.
40-15
Druhý forhendový úder Djokoviča bol nechytateľný.
30-15
Rýchle nohy Molčana, ktorý zakončil na sieti bekhendom.
30-0
Vzápätí to isté len na opačnú stranu.
15-0
Djokovič trafil eso von z kurtu.
0:1
Priamy bod ju vynahradil a Molčan sa ujíma vedenia v treťom sete.
30-40
Vôbec prvá dvojchyba zápasu a zaznamenal ju Molčan.
15-40
Úplne minul Djokovič svoj bekhend, takže dva gembaly pre Molčana.
15-30
Djokovič bol pri bekhendovom údere neskoro a zahral jasný aut.
15-15
V tejto výmene už z forhendu neuspel, keď ho trafil do siete.
0-15
Molčan otvára tretí set víťazným forhendom po čiare.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.
0:0
6:3
importantLenže aj Molčanov bekhend bol dlhý a Djokovič vyhráva druhý set pomerom 6:3, takže už iba set ho delí od postupu do tretieho kola Roland Garros!
40-30
Prvý ešte nevyužil, keď poslal čopovaný bekhend za základnú čiaru.
40-15
importantTeraz už Djokovič zahral presvedčivú smeč a má dva setbaly!
30-15
Nič to však nemusí znamenať, pretože Molčan nepretlačil Djokoviča vo výmene a bekhend poslal do siete.
15-15
Obrovská chyba Djokoviča, ktorý netrafil jednoduchý forhend.
15-0
Djokovič podáva na vííťazstvo v druhom sete a začína priamym bodom.
5:3
Priamy bod Molčana ukončil gem, ktorým znižuje na 3:5 v druhom sete.
15-40
Čopovaný úder Djokoviča doletel do autu.
15-30
Molčan na sieti v nasledujúcej výmene nepochodil, Djokovič ho prehodil forhendom.
0-30
Nepripravený prechod na sieť od Djokoviča postrestal Molčan bekhendom po čiare.
0-15
Djokovičov forhend zastavila páska.
5:2
5:2
5:2
Víťazný forhend Djokoviča, ktorý potvrdil brejk a vedie 5:2 v druhom sete.
40-15
Eso na stred pre Djokoviča, ktorý má dva gembaly.
30-15
Molčan sa snažil hrať ofenzívne, ale výmenu ukončil vyhodeným forhendom.
15-15
Djokovič však vyťahuje krížny víťazný forhend.
0-15
Odvážny útok Molčana, ktorý zakončil smečom.
4:2
importantDjokovič sa tlačil do forhendu Molčana, napokon sa dočkal jeho úderu do siete a dostáva sa do vedenia 4:2 v druhom sete!
40-30
importantSkúsene to zahral Djokovič na sieti, keď vytiahol ďalší lob a má brejkbal!
30-30
Djokovič nevrátil do hry iba druhé podanie Molčana.
30-15
Opäť dlhý Molčanov úder a prvé ťažkosti na podaní v druhom sete.
15-15
Rovnaká chyba aj zo strany Molčana.
0-15
Djokovič vyhodil celkom jednoduchý forhend za základnú čiaru, čo si vyčítal výkrikom.
3:2
3:2
3:2
Gesto fair play od Molčana, ktorý uznal eso Djokoviča a svetová jednotka vedie 3:2 v druhom sete.
40-15
Molčan hral posledný bekhend príliš pri tele a poslal ho do siete.
30-15
Páska výrazne ovplyvnila výmenu, Djokovič stihol zareagovať a na sieti zahral víťazný krátky úder.
15-15
Molčan si trúfol na víťazný bekhendový return po čiare.
15-0
Jednoduchý smeč pre Djokoviča.
2:2
Djokovič sa nevysporiadal s čopom, po ktorom poslal bekhend do siete a je vyrovnané 2:2 v druhom sete.
40-A
Druhé eso v zápase Molčanovi prinieslo výhodu.
40-40
Lenže nasleduje zbytočný bekhend do siete a opäť zhoda.
40-A
Po dobrom podaní víťazný forhend po čiare pre Molčana.
40-40
Molčan sa dostal pod tlak a posledný bekhend už letel mimo.
30-40
Naopak Djokovičovi sa vydaril prechod na sieť s úspešným volejom.
15-40
Skvelý kraťas Molčana ešte Djokovič dobehol a vymyslel vynikajúcu kontru, ale slovenský tenista ukázal rýchle nohy a zaslúžene sa mu dostalo aplauzu.
15-30
Tento krížny forhend bol podstatne lepší, Djokovič nemal šancu na odpoveď.
15-15
Zle trafený forhend Molčana rýchlo ukončil výmenu.
0-15
2:1
2:1
2:1
Znova výborný útok Djokoviča, ktorý dokončil víťazným forhendom a dostáva sa do vedenia 2:1 v druhom sete.
40-0
Šanca na čistú hru pre Djokoviča, pretože Molčan pokazil forhend.
30-0
Molčan bol včas pri sieti, ale bekhendom nezakončil presne.
15-0
Víťazný forhend Djokoviča do protipohybu Molčana.
1:1
Bekhend Djokoviča letel do siete a Molčan vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
15-40
Djokovič sa snažil vrátiť loptičku na sieti, ale to sa mu nepodarilo.
15-30
Dobrá odpoveď Molčana, ktorý mohol zahrať víťazný úder po kvalitnom podaní.
15-15
Djokovič pokračuje v produkcii perfektných forhendov, pridáva ďalší do zbierky.
0-15
Molčan sa chopil šance a zakončil víťazným forhendom.
1:0
Djokovičov tlak prinútil Molčana k dlhému bekhendu a svetová jednotka vstupuje do druhého setu podržaným podaním.
A-40
Molčan veľmi chcel, ale opäť mu zlyhal bekhend, ktorý nedostal cez sieť.
40-40
Prvá zhoda v zápase pri podaní Djokoviča, ktorý netrafil do kurtu forhend po čiare.
40-30
Skvelý dropshot Molčana, pri ktorom nemal Djokovič nárok.
40-15
Dlhšia výmena skončila Molčanovým bekhendom do siete.
30-15
Teraz už Djokovič druhý úder z forhendu prestrelil.
30-0
Pridáva aj krížny víťazný forhend.
15-0
Druhý set Djokovič odštartoval víťazným forhendom.
0:0
0:0
6:2
importantČopovaný úder Molčana doplachtil za základnú čiaru a Djokovič vyhral prvý set jasným pomerom 6:2!
40-0
importantTri Djokovičove setbaly sú realitou, pretože Molčan nemieril presne z neskoro hraného forhendu!
30-0
Žiaľ ani krížny bekhend nedostal do kurtu a Djokovič je blízko k setbalom.
15-0
Molčan si vypracoval dobrú pozíciu, ale forhend mu výrazne uletel.
5:2
5:2
5:2
Tak aj druhé eso v tomto geme, tentokrát von z kurtu a Djokovič po čistej hre vedie 5:2 v prvom sete.
40-0
Úspešný prechod Djokoviča na sieť, Molčan už nedostal dobiehaný forhend cez sieť.
30-0
Prvé eso pre Djokoviča, ktoré trafil na stred.
15-0
Opäť Djokovič zakončuje už druhým forhendom.
4:2
Priamy bod Molčanovi pomohol znížiť na 2:4 v prvom sete.
30-40
Molčan si rozbehal Djokoviča a mal pozíciu na víťazný forhend.
30-30
Šikovné skrátenie Molčana a následne pohodlný lob.
30-15
Vo výmene bol Djokovič trpezlivý, postupne si forhendovými údermi otvoril priestor na konečný úder k základnej čiare.
15-15
Pošmyknutie Djokoviča nevyužil Molčan, pretože jeho krížny forhend skončil v aute.
0-15
Djokovič prešiel na sieť, ale Molčan vytiahol pekné bekhendové obhodenie.
4:1
4:1
4:1
Postupný tlak Djokoviča, ktorému sa Molčan neubránil a svetová jednotka vedie 4:1 v prvom sete.
40-30
Djokovič však v pravý moment zahral ďalší víťazný forhend krížom.
30-30
Aj v tejto výmene uspel Molčan, takže prvá malá príležitosť aj preňho na podaní Djokoviča.
30-15
Jednoduchá bekhendová chyba Djokoviča, asi vôbec prvá v zápase.
30-0
Ďalší priamy bod pre Djokoviča na podaní.
15-0
Djokovič zatiaľ hrá dobre a zahral krížny víťazný forhend.
3:1
importantNepresný Molčanov forhend už znamená vedenie Djokoviča 3:1 v prvom sete!
40-15
Prvý Molčan zlikvidoval priamym bodom.
40-0
importantExhibičná výmena, zase výborný Djokovičov lob a Molčan už zahral nepresný úder medzi nohami, takže tri brejkbaly pre svetovú jednotku!
30-0
Prvý ťažký gem pri podaní Molčana, ktorý si pripisuje nevynútenú chybu z bekhendu.
15-0
Zaujímavá výmena, ktorú rozhodol lob Djokoviča a Molčan už trafil bekhendový volej otočený chbrtom do siete.
2:1
2:1
2:1
Priamy bod, ktorým si Djokovič vie často pomôcť a dostáva sa do vedenia 2:1 v prvom sete.
40-15
Forhend Molčana vo vyrovnanej výmene letel za základnú čiaru.
30-15
Djokovič opäť skúšal zahrať kratší úder, ale nebol presný.
30-0
Teraz si to Djokovič musel dohrať na sieti, ale dal príležitosť Molčanovi slabým smečom, ten však dobiehaný forhend netrafil do kurtu.
15-0
Na príjme sa Molčanovi stále nedarí dostať do výmeny.
1:1
Predstavte si, Molčan trafil eso z druhého podania a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
30-40
Pasívna hra Molčana, ktorú využil Djokovič na zisk bodu.
15-40
Pokus Djokoviča skrátiť hru nevyšiel.
15-30
Molčan sa dostal do ťažkej pozície, z ktorej poslal krížny bekhend tesne vedľa.
0-30
Pekná práca Molčana, ktorý si pripravil pozíciu na finálny volej.
0-15
Prvá výmena od základnej čiary, ktorá skončila forhendom Djokoviča do pásky.
1:0
Tretí priamy bod v úvodnom geme a Djokovič začína čistou hrou.
40-0
Kvalitné podanie a ľahký víťazný forhend pre Djokoviča.
30-0
Druhý forhendový return Molčana bol dlhý.
15-0
Zápas začína Djokovič bodom z podania.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Obaja aktéri už dokončujú krátku rozohrávku pred zápasom, Djokovič vyhral žreb a vybral si podanie.
Veľký deň pre slovenský tenis, pretože Alex Molčan vyzve v druhom kole Roland Garros svetovú jednotku a obhajcu titulu Novaka Djokoviča, ktorý má na konte celkovo neuveriteľných 20 grandslamových titul, čo je rovnako ako má Roger Federer a o jeden menej ako má Rafael Nadal. Bude to špeciálny zápas najmä z pohľadu Mariána Vajdu, ktorý v pozícii trénera doviedol k najväčším úspechom Djokoviča, ale prednedávnom s ním oficiálne ukončil spoluprácu a neskôr sa pridal do Molčanovho tímu, pretože v ňom vidí obrovský potenciál slovenského tenisu do budúcnosti. Molčan urobil naozaj raketový skok v rebríčku, momentálne sa už nachádza na 38. mieste a to pred dvomi rokmi bol ešte vo štvrtej stvoke.

Včera sa celkom natrápil na víťazstvo proti Coriovi, ktorého zdolal v štyroch setoch, naopak Djokovič má o deň voľna viac a v prvom kole dovolil Nišiokovi uhrať iba štyri gemy, takže aj tieto okolnosti hrajú v prospech svetovej jednotky. Obidvaja sa stretli minulý rok vo finále turnaja v Belehrade, vtedy sa tešil z víťazstva pred domácimi fanúšikmi Djokovič, ale v tom zápase mu Molčan zobral podanie hneď štyrikrát a aj to môže byť povzbudenie pred dnešným určite dôležitejším zápasom. Dúfajme, že Molčan bude schopný po včerajšom trojhodinovom zápase podať výkon, ktorým by mohol narobiť Djokovičovi problémy. Zápas sa bude hrať po dvoch stretnutiach ženskej dvojhry na druhom najväčšom kurte Suzanne-Lenglenovej.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Tenis»Roland Garros 2022: Alex Molčan nestačil na Novaka Djokoviča