Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jeho stav je vážny. Zanardi sa podrobil druhej operácii mozgu

Alessandro Zanardi. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 29. jún 2020 o 19:13

Zákrok trval dve hodiny.

SIENA. Bývalý jazdec F1 Alessandro Zanardi podstúpil druhú operáciu mozgu po vážnej nehode, ktorú utrpel pred desiatimi dňami v pretekoch handbikov.

Pondelkový zákrok trval dve hodiny, talianskeho paralympijského šampióna po ňom opäť premiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti a uviedli ho do umelého spánku.

"Jeho stav je naďalej stabilný z kardiorespiračnej a metabolickej stránky, no z neurologického hľadiska je vážny," uviedla nemocnica v Siene v oficiálnom komuniké, z ktorého citovala agentúra AP.

Zanardiho v piatok 19. júna počas pretekov paralympijských atlétov na handbikoch v toskánskom meste Pienza zrazilo nákladné auto. Pri nehode utrpel zranenia v tvárovej a lebečnej oblasti.

Lekári varovali, že mohlo prísť k vážnemu poškodeniu mozgu. Ihneď po havárii podstúpil Zanardi prvý náročný neurochirurgický zákrok, po ktorom ho napojili na umelú pľúcnu ventiláciu.

Päťdesiattriročný Zanardi utrpel v roku 2001 ťažkú haváriu na pretekoch série Cart. Museli mu po nej amputovať obe nohy.

Neskôr sa z neho stal reprezentant v handbikoch, na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal spolu štyri zlaté medaily.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.