Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Albrecht potvrdil zlato z MS premiérovo v s-kombi, Rakúsko krachlo

TASR|Publikované 30. nov 2007 o 05:34

Beaver Creek/Colorado 30. novembra (TASR) - Majster sveta v alpskej kombinácii Daniel Albrecht hneď v úvode sezóny potvrdil, že zlato v disciplíne univerzálnosti ...

Beaver Creek/Colorado 30. novembra (TASR) - Majster sveta v alpskej kombinácii Daniel Albrecht hneď v úvode sezóny potvrdil, že zlato v disciplíne univerzálnosti nebolo náhodné. V prvej superkombinácii Svetového pohára v americkom Beaver Creek švajčiarsky zjazdár vyhral vo štvrtok neskoro večer svoje preteky SP.

Albrechtovi patrila najlepšia východisková pozícia už zo zjazdu do slalomovej časti. Mal piaty najlepší čas, o 56 stotín horší od vedúceho krajana Didiera Cuchea, s menšími odstupmi nasledovali traja ďalší špecialisti na kĺzavé disciplíny. Z dobrých slalomárov bol k Albrechtovi najbližšie na dve stotinky Bode Miller, ale Američan práve medzi najhustejšími bránkami už dobré tri roky totálne prepadáva. Ale hoci bývalý šampión podal solídny výkon, stačilo to len na štvrté miesto. Druhý skončil Francúz Jean-Baptiste Grange (+0,67 s) a tretí Čech Ondřej Bank. Vyššie ambície mali rakúski favoriti Rainer Schönfelder (7. s odstupom +1,39) a Benjamin Raich, ktorý po hrúbke pre veľký odstup vypadol z bodovacej listiny. V celkovom poradí SP tak naďalej na čele zostal obhajca trofeje Nór Aksel Lund Svindal, ktorý však po ťažkých zraneniach tváre sezónu prerušil minimálne do januára a zrejme ju ani nedokončí.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.