Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Albrecht nie je Girardelli, prestup k Arabom mu zamietli

TASR|Publikované 8. dec 2005 o 17:40

Viedeň 8. decembra (TASR) - Rakúsky zjazdár Kilian Albrecht neuspel so svojou žiadosťou o možnosť reprezentovať vo Svetovom pohári a na vrcholných podujatiach ...

Viedeň 8. decembra (TASR) - Rakúsky zjazdár Kilian Albrecht neuspel so svojou žiadosťou o možnosť reprezentovať vo Svetovom pohári a na vrcholných podujatiach Spojené arabské emiráty. Medzinárodná lyžiarska federácia to slalomárovi, ktorý vo veku 32 rokov stratil miesto v tíme alpskej veľmoci, zatrhla, hoci predtým povolila iným pretekárom štart za podobne lyžiarsky exotické krajiny.

Najvýraznejším príkladom bol na začiatku 80-tych rokov Marc Girardelli. Jeho zjazdársky prestup k farbám rovinatého Luxemburska sa však udial v perspektívnom športovom veku a za oveľa komplikovanejších okolností v rakúskom tíme. Albrechtovu prihlášku k SAE považuje FIS za snahu presadiť sa aj za zenitom výkonnosti. Napriek tomu mu Rakúšania ešte dajú šancu. "Killian nás o ňu požiadal, dostane ju, my jeho výkony zanalyzujeme a rozhodneme sa," povedal šéf družstva Hans Pum. Albrecht bude štartovať v predvianočnom slalome SP v Madonne di Campiglio a po Novom roku v Kranjskej Gore, ale jeho šanca katapultovať sa v silnom slalomárskom tíme na jednu zo štyroch olympijských miesteniek do Turína je minimálna. Pred štyrmi rokmi v Salt Lake City v čase jeho kulminujúcej formy skončil tesne za medailou iba o 4 stotinky.

Súvisiace články