Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Albrecht bude fyzicky v poriadku

SITA|Publikované 13. feb 2009 o 13:13

Hororový pád spred troch týždňov počas tréningu na legendárnej zjazdovke Streif v Kitzbüheli nezanechá na zdraví švajčiarskeho lyžiara Daniela Albrechta trvalé následky.

ZÜRICH.

Podľa jeho ošetrujúceho lekára Stefana Schmida z rakúskej fakultnej nemocnice z Innsbrucku sa už len bývalý majster sveta v superkombinácii zo zranení vystrábi, hoci by mohol mať v budúcnosti problémy s dýchaním. Tie sú následkom vážnej infekcie pľúc, ktorú spôsobili zranenia z pádu a ktorá komplikovala postupné prebúdzanie Albrechta z umelého spánku. Napokon sa podarilo proces privádzania k vedomiu dokončiť vo štvrtok, presne tri týždne od nehody z 22. januára.

"Po fyzickej stránke bude úplne zdravý," povedal Schmid pre stanicu SF. Prvá fáza rehabilitácie pacienta by mala trvať jeden týždeň. "Pokúsime sa ho postaviť na nohy, aby začal chodiť," dodal Schmid a spresnil, že Albrecht utrpel kraniocerebrálnu (mozgovú) traumu a atelektázu, čiže nevzdušnosť pľúcneho tkaniva.

Najväčšie obavy vzbudzoval stav mozgu, ktorý mohli lekári vyhodnotiť až po prebudení z kómy. Innsbrucká neurologička Bettina Pfauslerová ich však rozptýlila správou, že Albrecht môže hýbať končatinami, nevykazuje príznaky straty pamäte a dokáže na jednoduché otázky odpovedať "áno - nie".

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.