Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Alba Volán má na súpiske štyroch našich, ktorí pod vedením slovenského kouča zvyšujú apetít

Sportnet|Publikované 23. sep 2002 o 22:00

Košice - Kým Slovan Bratislava sa zapojí ako jediný náš zástupca v novom ročníku Kontinentálneho pohára až do tretieho kola tejto najvýznamnejšej

klubovej európskej hokejovej súťaže, výkonnostne slabšie celky už odštartovali v skupinách 1. kola. Keďže v radoch niektorých účinkujú aj slovenskí hráči, zaujalo, ako impozantne sa dostali cez úvodnú prekážku trebárs maďarské kolektívy Dunaferr Dunaújváros a Alba Volán Székesfehérvár. Oba tieto tímy dominovali vo svojich skupinách. A keby len to: zhodne si bez problémov poradili so svojimi súpermi, na čom mali výraznú zásluhu práve naši legionári. Alba Volán zvíťazil v domácom prostredí nad Bledom (Slovinsko) 5:0, deklasoval Energiju Elektrenai (Litva) 12:5 a naostatok pokoril rumunského majstra Steaua Bukurešť 3:1. O triumf maďarského víťaza sa zaslúžil aj Rastislav Ondrejčík (na sníme uprostred v bielom), bývalý hráč Popradu, ktorý do Székesfehérváru zamieril pred touto sezónou.

"Už sa tešíme na vystúpenia v druhom kole, ktoré nás čakajú v druhej polovici októbra v poľskom Osvienčime. Tam našimi rivalmi bude domáci tím, Mogilev z Bieloruska a práve Dunaferr. To bude iste súboj o prestíž, lebo práve toto mužstvo bude naším konkurentom v nastávajúcej sezóne na viacerých frontoch," poznamenal obranca, ktorého si vyhliadol tréner Ján Jaško a Rasťo bez okolkov prijal ponuku odísť do cudziny. Ondrejčík dal cez víkend dva góly a dva razy asistoval. "Sila celkov, ktorých sme zdolali, nebola na výške. Pomohli nám aj naši diváci, ktorých prišlo na štadión s výborným ľadom vyše tisíc." Hoci na súpiske Székesfehérváru figurujú štyria naši hokejisti (Rusznyák, Šille, Fedor a Ondrejčík), iba traja majú náš pas, Šille má už maďarské občianstvo. "Štyria cudzinci môžu nastúpiť v Interlige a Kontinentálnom pohári, v domácej najvyššej súťaži je kvóta o niečo nižšia iba traja sú dovolení. V minulom ročníku tu hrali Šille a Mega, ale potom Maďari prijali úzus, že brankári musia byť domáci borci, takže Mega zamieril do Nového Sadu."

Už tento víkend odštartuje ďalší ročník Interligy a v príprave na ňu Albá Volán skúšal pripravenosť i na Slovensku - v Nitre prehrala 0:5, v Topoľčanoch vyhrala 7:6. "V Interlige absolvujeme zápasy cez víkend, okrem nás sú tam súperi z Slovinska, Chorvátska, Zvolen B a Dunaferr. Našou ambíciou je túto medzinárodnú súťaž vyhrať, naposledy bol kolektív druhý, keď nepochodil vo finále." Ondrejčík je v novom pôsobisku iba pár mesiacov a keď odchádzal, nevedel, aký je vlastne maďarský hokej. Jeho súčasné poznatky sú ale pozitívne. "Všetko je v poriadku, som spokojný, spoluhráči sú na solídnej hernej úrovni. Jedna útočná formácia, ktorou disponujeme, by sa uplatnila aj v našej extralige. Ja nastupujem v druhej päťke s Rusznyákom a Paľom Fedorom, s ktorým som kedysi sedel v rovnakej šatni v Poprade. Tréner Jaško urobil na mňa výborný dojem, odviedol tu už kus práce. " A aké má Székesfehérvár ambície? "Chlapci mi prekladali titulky v novinách, kde sa písalo, že ideme po zlate v domácej elite a Interlige, V Kontinentálnom pohári nás láka tretie kolo," naznačil odhodlanie R. Ondrejčík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.