Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Akvabely Feriancová s Havlíkovou v pondelok premiérovo s Čeľusťami

TASR|22. aug 2004 o 09:15

Atény 22. augusta (TASR) - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Veronika Feriancová s Katarínou Havlíkovou vstúpia v pondelok do zápolení ...

Atény 22. augusta (TASR) - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Veronika Feriancová s Katarínou Havlíkovou vstúpia v pondelok do zápolení v súťaží dvojíc na OH 2004 v Aténach technickým programom, v ktorom predvedú divákom úplne novú zostavu na dramatickú hudbu z kultového amerického thrilleru Čeľuste. Zverenky trénerky Nory Bobokovej sa v bazéne v Aquatic Centre budú usilovať obhájiť 20. miesto z aprílovej olympijskej kvalifikácie, v konkurencii akvabel z 24 krajín si postup do stredajšieho finále vybojuje 12 najlepších párov.

"Našim cieľom je skončiť do 20. miesta a potvrdiť tak pozíciu z olympijskej kvalifikácie. V silnej konkurencii nie je jednoduché posunúť čo len o jednu priečku vyššie. Očakávam, že našimi najvážnejšími konkurentkami budú podobne ako na kvalifikácii či majstrovstvách Európy v Madride Bielorusky, Angličanky a Bulharky, z mimoeurópskych krajín Mexičanky. Verím, že dievčatá v úvodnom technickom programe i v utorňajšej voľnej zostave vydajú zo seba maximum a v Aténach zanechajú dobrý dojem," povedala trénerka úradujúcich majsteriek Slovenska v súťaži párov Nora Boboková.

Olympijské debutantky Feriancová s Havlíkovou prileteli do Atén už 10. augusta a mali priestor vyskúšať si olympijský bazén a patrične sa aklimatizovať. Novú technickú zostavu nebudú mať odpozorovanú rozhodkyne ani súperky, čo môže byť pre slovenské reprezentantky výhodou. "So starým technickým programom na hudbu z Lúčnice sme chodili na preteky dva roky, boli sme s ním na dvoch ME, na vlaňajších MS v Barcelone i na olympijskej kvalifikácii. Tú zostavu už poznali rozhodcovia i krajiny, ktoré s nami súperia o pozície na rozhraní 20. miesta. Do Atén sme prišli s niečim novým a dúfam, že zaujmeme rozhodcov aj divákov. Spolu s trénerkou sme sa navyše zhodli, že nová zostava nám viac sedí, pretože má väčší náboj dramatičnosti s prvkami gradácie a práve tento trend je momentálne vo svetovom synchronizovanom plávaní v kurze. Pokiaľ ide o voľný program, aj v Aténach sa predstavíme s osvedčenou zostavou na hudbu zo soundtracku Dinosaur," povedala 26-ročná Feriancová. Na predchádazúcej olympiáde v Sydney 2000 reprezentovali Slovensko v súťažiach v synchronizovanom plávaní sestry Lívia a Lucia Allárové, ktoré obsadili 24. priečku.

Súvisiace články