Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Aktuálneho lídra tabuľky už Spiašiaci raz prekvapili

Sportnet|Publikované 10. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - V štrnástom kole najvyššej hokejovej súťaže sa predstaví na zimnom štadióne za Hornádom vedúce mužstvo extraligovej tabuľky

Trenčín. Z pohľadu postavenia v tabuľke - hrá prvý s posledným - by tento súboj mal byť jednoznačnou záležitosťou hostí. Už v prvom vzájomnom stretnutí Spišiaci poriadne zaskočili Trenčín na ich vlastnom ľade nerozhodným výsledkom 2:2.

"Od dnešného súboja s Trenčínom očakávame hlavne to, že konečne aj my budeme mať trošku toho hokejového šťastia. V poslednom domácom zápase s Liptovským Mikulášom sme ho mali pomenej. Takisto sa k nám šťastena obrátila chrbtom v Skalici. Na Záhorí sme mohli získať aspoň bodík, remíza by bola spravodlivejšia. V Trenčíne sme odohrali dobrý zápas a od chlapcov očakávame, že aj tentokrát pristúpia k súboju zodpovedne. Aj Trenčín sa dá poraziť," uviedol na margo dnešného merania síl s lídrom tabuľky asistent trénera Spišskej Novej Vsi Tibor Daniš.

Okrem súboja na ľade sa stretnú aj dva kluby, ktorým v počte divákov patria prvé dve priečky - 1. Trenčín - 28936, 2. Spišská Nová Ves - 24300 divákov. Piatok a nedeľa priaznivcom hokeja na Spiši vyhovujú, a tak aj dnes podvečer môžu zverenci trénerskej dvojice Klinga - Daniš rátať s mohutnou podporou skvelého novoveského publika.

"Pre dlhodobejšie zranenia chýbajú v kádri Samuel Polomský a Ľudo Ondov, ktorý je po operácii kolena. Už v Skalici nehral obranca Hrubý. Má natiahnutý medzirebrový sval, ostatní hráči sú pred dnešným stretnutím v poriadku," dodal Tibor Daniš.

Program dnešného 14. kola ST extraligy: Žilina - Košice, Zvolen - L, Mikuláš, Martin - Skalica, Sp. N. Ves - Trenčín, Poprad - Slovan (všetko o 17.hod.). Program dnešného 10. kola prvej hokejovej ligy: Trebišov - Prievidza, Senica - Topoľčany, Dubnica - B. Bystrica, Ružinov - Nitra, Prešov - Michalovce, Detva - Pov. Bystrica (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.